Суди захистили «Зара Україна», яке не допустило київських чиновників до перевірки

Сфера интересов: Власть и бизнес
07.11.2018
Суди захистили «Зара Україна», яке не допустило київських чиновників до перевірки - Верховенство Права

Товариство з обмеженою відповідальністю «Зара Україна» в суді зуміло довести, що недопуск до перевірки чиновників Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві був законним та скасувало постанову про штраф.

Так, Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві включило до плану своїх контрольних заходів перевірку ТОВ «Зара Україна» щодо додержання законодавства у сфері захисту прав споживачів. Однак під час виходу чиновників за однією з адрес підприємства, вони були недопущені до перевірки, у зв'язку із чим склали відповідний акт, а потім і постанову про накладення штрафних санкцій у розмірі 58 049,09 гривень.

Не погодившись із висновками контролюючого органу, підприємство звернулось за захистом своїх прав до Окружного адміністративного суду м. Києва, який вивчивши матеріали справи та доводи сторін, зазначив, що дії Держпродспоживслужби є неправомірними та скасував постанову про накладення штрафу.

Як стало відомо редакції сайту «Верховенство права», суд визнаючи дії чиновників незаконними, виходив із того, що у період проведення планового контрольного заходу з боку Держпродспоживслужби в м. Києві, ТОВ «Зара Україна» перевірялось також Печерським РУ ГУ ДСНС України у м. Києві, ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області, крім того, за кілька місяців до оспорюваної перевірки, «Зара Україна» перевірялось ще й Інспекцією з питань захисту прав споживачів в Одеській області.

Задовольняючи позов підприємства, суддя звернув увагу на те, що останнє скористалось своїм законним правом на недопуск перевіряючих, передбачене законодавством про основні заходи державного нагляду у сфері господарської діяльності. У разі ж, якщо бажання перевірити суб'єкта господарювання виникло у кількох контролюючих органів протягом року, останні повинні були за один раз провести комплексну перевірку та не заважати бізнесу приходячи на перевірку щомісяця.

Щодо скасування накладених штрафних санкції, суддя зазначив, що чиновники Держпродспоживслужби були повідомлені, про мотиви свого недопуску для перевірки, пояснення та матеріали надавались їм неодноразово, але вони були повністю проігноровані.

Позицію суду першої інстанції підтримав також і апеляційний суд, таким чином, судове рішення направлене на захист прав підприємства набрало законної сили.

Якщо Вас відомі факти про порушення прав та інтересів бізнесу, повідомляйте в редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии