Инициативы

16 ноября 2018
15 ноября 2018
14 ноября 2018
12 ноября 2018
8 ноября 2018

Новости

16 ноября 2018
15 ноября 2018

«Волиньгаз» тисне на споживачів «зламаними» лічильниками

«Волиньгаз» тисне на споживачів «зламаними» лічильниками

Виявивши пошкодження корпусу лічильника, Волинський облгаз нарахував чималий обсяг споживання нібито неврахованого газу. Але споживач з цим не погодився.

Представник Горохівського відділення ПАТ «Волиньгаз» у домогосподарстві користувача виявив порушення справності газового лічильника - зупинку роботи його механізму. Був складений акт виявлення порушень. Відділом комерційного балансування ПАТ «Волиньгаз» було визначено обсяги не облікованих обсягів природного газу - 2 963 куб. м, у вартісному еквіваленті – 22,5 тис. грн.

Споживач зі свого боку замовив експертизу лічильника, яку провела комісія ПАТ «Волиньгаз». Були виявлені механічні пошкодження - подряпини на магнітній муфті та на корпусі під лічильним механізмом, пошкодження полімерної кришки з лівої сторони. Але також експертизою було встановлено, що не порушені цілісність заводської пломби та повірочного тавра, а також цілісність відлікового механізму, немає втрати тиску та не порушена герметичність. Споживач оплачувати нараховану суму відмовився.

Вирішити питання ПАТ «Волиньгаз» намагалося в суді. Але і в першій, і в апеляційній інстанціях облгазу в позові було відмовлено. У вердикті наголошено, що не виявлені ознаки навмисного порушення Правил користування газом: представники облгазу не надали достовірних свідчень, що це порушення, по-перше, скоїв саме споживач, а по-друге, його дії були умисними, оскільки зміст порушення становить саме втручання в роботу засобу обліку. Було зауважено, що пломбування на засобі обліку здійснюється саме у місцях, де можливе несанкціоноване втручання в роботу газового лічильника, і відсутність порушень цілісності пломб, за таких обставин, вже сама по собі свідчить про неможливість несанкціонованого втручання в його роботу з боку споживача. Представник облгазу не заперечував факту цілісності пломб на газовому лічильнику споживача та не надав належних доказів відносно того, що несанкціоноване втручання в роботу газового лічильника може бути здійснено без ушкодження цих пломб. Не було доведено втручання споживача чи будь-кого із членів його сім'ї в роботу газового лічильника, яке призвело до заниження його показань, а тому нарахування облгазом пов'язаних з цим втручанням збитків визнано безпідставним.

Таким чином, вимоги ПАТ «Волиньгаз» були визнані необґрунтованими.

Якщо Вам стали відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.