«Волиньгаз» тисне на споживачів «зламаними» лічильниками

Сфера интересов: Монополисты
07.11.2018
«Волиньгаз» тисне на споживачів «зламаними» лічильниками - Верховенство Права

Виявивши пошкодження корпусу лічильника, Волинський облгаз нарахував чималий обсяг споживання нібито неврахованого газу. Але споживач з цим не погодився.

Представник Горохівського відділення ПАТ «Волиньгаз» у домогосподарстві користувача виявив порушення справності газового лічильника - зупинку роботи його механізму. Був складений акт виявлення порушень. Відділом комерційного балансування ПАТ «Волиньгаз» було визначено обсяги не облікованих обсягів природного газу - 2 963 куб. м, у вартісному еквіваленті – 22,5 тис. грн.

Споживач зі свого боку замовив експертизу лічильника, яку провела комісія ПАТ «Волиньгаз». Були виявлені механічні пошкодження - подряпини на магнітній муфті та на корпусі під лічильним механізмом, пошкодження полімерної кришки з лівої сторони. Але також експертизою було встановлено, що не порушені цілісність заводської пломби та повірочного тавра, а також цілісність відлікового механізму, немає втрати тиску та не порушена герметичність. Споживач оплачувати нараховану суму відмовився.

Вирішити питання ПАТ «Волиньгаз» намагалося в суді. Але і в першій, і в апеляційній інстанціях облгазу в позові було відмовлено. У вердикті наголошено, що не виявлені ознаки навмисного порушення Правил користування газом: представники облгазу не надали достовірних свідчень, що це порушення, по-перше, скоїв саме споживач, а по-друге, його дії були умисними, оскільки зміст порушення становить саме втручання в роботу засобу обліку. Було зауважено, що пломбування на засобі обліку здійснюється саме у місцях, де можливе несанкціоноване втручання в роботу газового лічильника, і відсутність порушень цілісності пломб, за таких обставин, вже сама по собі свідчить про неможливість несанкціонованого втручання в його роботу з боку споживача. Представник облгазу не заперечував факту цілісності пломб на газовому лічильнику споживача та не надав належних доказів відносно того, що несанкціоноване втручання в роботу газового лічильника може бути здійснено без ушкодження цих пломб. Не було доведено втручання споживача чи будь-кого із членів його сім'ї в роботу газового лічильника, яке призвело до заниження його показань, а тому нарахування облгазом пов'язаних з цим втручанням збитків визнано безпідставним.

Таким чином, вимоги ПАТ «Волиньгаз» були визнані необґрунтованими.

Якщо Вам стали відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии