«Херсонобленерго» звинуватило у крадіжці сторонню особу та програло

Сфера интересов: Монополисты
31.10.2018
«Херсонобленерго» звинуватило у крадіжці сторонню особу та програло - Верховенство Права

ПАТ «Херсонські електромережі» в особі Голопристанського РЕМ, далі – Голопристанський РЕМ, виявило крадіжку електроенергії приватним користувачем

Під час контрольної перевірки представниками Голопристанського РЕМу було виявлено самовільне підключення до мереж ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» та безоблікове користування електричною енергією особою, яка фактично мешкає за цією адресою. Про це було складено відповідний акт та нараховані збитки у сумі 18 014,38 грн. Особа, яка мешкала у будинку, акт підписала, але платити нараховане відмовилась. Тому Херсонобленерго було подано позов до суду.

У суді першої інстанції позов було задоволено та постановлено борг стягнути.

Але при розгляді скарги в Апеляційному суді попереднє рішення було скасовано. Потім справа перейшла во Верховного суду.
З’ясувалося, що особа, яка підписала акт, є громадянином Російської Федерації та має право постійного проживання в Україні, зазначав, що він зареєстрований та проживає на території України, а житловий будинок, в якому він мешкає, належить на праві власності його дружині, з якою він не проживає однією сім'єю більше 10 років.

Він, у свою чергу, був викликаний працівниками енергопостачальника в якості присутнього під час перевірки, проте жодного відношення до самовільного підключення будинку до мереж електропостачання він не мав.

Установивши, що позов про стягнення збитків було пред'явлено до особи, яка не є власником житлового будинку, та є неналежними відповідачем у справі, суд дійшов правильного висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте до Редакції сайту «Верховенство права».
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии