Львівські фірми легко усунули конкуренцію на аукціоні Придніпровської залізниці

Сфера интересов: Публичные закупки
26.10.2018
Львівські фірми легко усунули конкуренцію на аукціоні Придніпровської залізниці - Верховенство Права

ПП НВП «Завод техніки зв’язку і автоматики» та НВЧП «Спаринг-Віст Центр» під час участі в аукціоні на закупівлю 431 штук цивільних протигазів, яку організувала Регіональна філія «Придніпровська залізниця» ПАТ "Українська залізниця", не змогли до кінця приховати обставини, що вказують на можливі ознаки порушення останніми економічної конкуренції шляхом узгодженості своїх дій на торгах.

Так, ПП НВП «Завод техніки зв’язку і автоматики» вийшло на торги з ціною на суму 1 720 983,00 гривень. Економічно вигідну цінову пропозицію за протигаз чеського виробництва, було запропоновано переможцем тендеру НВПП «Спаринг-Віст Центр», яка склала 1 719 690,00 гривень - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-08-21-000513-b.

У складі своєї тендерної пропозиції ПП НВП «Завод техніки зв’язку і автоматики» було надано дилерську угоду, укладену з НВПП «Спаринг-Віст Центр», відповідно до якої ПП НВП «Завод техніки зв’язку і автоматики» реалізує засоби радіаційного контролю торгової марки «Екотест» та засоби радіаційного та хімічного захисту виробництва НВПП «Спаринг-Віст Центр».

Також, частина довідок, складених учасниками у довільній формі, мають схожості в оформлені, ідентичний текстовий зміст та однакове застосування напівжирного накреслення до виділеного тексту.

Слід зазначити, що за умовами дилерської угоди, ПП НВП «Завод техніки зв’язку і автоматики» власний прейскурант цін на реалізацію продукції формує на підставі мінімальних цін «НВПП «Спаринг-Віст Центр», що заздалегідь ставить його у нерівні та неконкурентні умови участі в аукціоні. Крім, того, ПП НВП «Завод техніки зв’язку і автоматики» у складі своєї тендерної пропозиції, взагалі не надана електрона банківська гарантія, що свідчить про його участь в процедурі закупівлі у якості «технічного» конкурента.

Також, за допомогою аналітичної платформи «YouControl» - https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/22362867/, вдалося з’ясувати, що ТОВ НВПП «Спаринг-Віст Центр», було створено ще у вересні 1996 року. Керівниками та підписантами підприємства є Юрій Сторонський, Ростислав Смук та Катерина Гнатів. Єдиним засновником підприємства значиться ТОВ «Екотест-Центр».

Варто зазначити, що ТОВ НВПП «Спаринг-Віст Центр» є співзасновником Асоціації «Кластер Приладобудівної індустрії» - https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/42444917/, яке створене у вересні 2018 року та зареєстроване за адресою: місто Львів, вулиця Наукова, будинок 7. Керівником підприємства значиться Ігор Секелик.

В свою чергу, інший учасник аукціону, ПП НВП «Завод техніки зв’язку і автоматики» - https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/34167410/, створено в лютому 2006 року та зареєстровано за тією ж адресою, що й Асоціація «Кластер Приладобудівної індустрії». Керівником підприємства значиться той самий Ігор Секелик. Більш того, ПП НВП «Завод техніки зв’язку і автоматики» також є співзасновником Асоціації «Кластер Приладобудівної індустрії».

Таким чином, завдяки наявності відносин контролю, Ігор Селик був обізнаний із діяльністю ПП НВП «Завод техніки зв’язку і автоматики» та «НВПП «Спаринг-Віст Центр» та мав можливість доступу та обміну інформації щодо господарської та фінансової діяльності цих суб’єктів господарювання, в тому числі і щодо участі в торгах.

Отже, ще до проведення процедури закупівлі, між ПП НВП «Завод техніки зв’язку і автоматики» та НВПП «Спаринг-Віст Центр» існували сталі ділові та господарські відносини, що обумовлювало узгодженість спільної поведінки учасників під час підготовки та участі у відкритих торгах.

Внаслідок такої взаємодії, конкуренцію між ПП НВП «Завод техніки зв’язку і автоматики» та НВПП «Спаринг-Віст Центр» було усунуто, чим було спотворено результати тендеру, оскільки саме здійснення конкурентного відбору учасників є необхідною умовою визначення переможця відкритих торгів.

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии