Київські чиновники з «Центру комунального сервісу» придбали кондиціонери зі значною переплатою на аукціоні

Сфера интересов: Публичные закупки
25.09.2018
Київські чиновники з «Центру комунального сервісу» придбали кондиціонери зі значною переплатою на аукціоні - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Комунальним концерном «Центр комунального сервісу», за результатами аукціону, який відбувся 30 серпня 2018 року в системі електронних закупівель «Prozorro», по закупівлі 65 штук кондиціонерів, було перевитрачено 78 888,00 гривень через формальне відхилення найвигіднішої пропозиції ТОВ «Кліматтех Сервіс» – ttps://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-08-13-000389-c.

Всього в аукціоні приймали участь чотири підприємства: ТОВ «Кліматтех Сервіс», ТОВ «Бриліантс груп», ТОВ «Машер-Текстиль» та ТОВ «Приватенерго».

В результаті, замовник торгів акцептував пропозицію ТОВ «Бриліантс груп», вартість товару якого склала 888 888,00 гривень.

Також, за допомогою аналітичної платформи «YouControl» - https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/4493302/, Громадській організації «Верховенство права» вдалося з’ясувати, що ТОВ «Бриліантс груп», було створено в травні 2016 року. Керівником та єдиним засновником підприємства є Дмитро Поляков.

В 2017 році ТОВ «Бриліантс груп» стало стало переможцем тендерів на суму всього 265 917,00 гривень, а за дев’ять місяців 2018 року підприємство натендерило на 3 671 244,00 гривень.

Водночас, ТОВ «Кліматтех Сервіс» запропонувало поставити кондиціонери значно дешевше – 810 000,00 гривень, однак його пропозиція була відхилена через те, що учасник надав виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, яка всупереч із вимогами тендерної документації замовника була сформована раніше ніж за 15 днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій

Варто зазначити, що зазначений недолік має формальний характер, оскільки нормами чинного законодавства передбачене право учасників не надавати інформацію, яка міститься у вільному доступі у відкритих державних реєстрах.

Так, замовник міг самостійно отримати інформацію про суб’єкта господарювання скориставшись офіційним джерелом та оформивши безкоштовний запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/, доступ до якого є вільним для всіх.
Також, за допомогою аналітичної платформи «YouControl» - https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/41503934/, Громадській організації «Верховенство права» вдалося з’ясувати, що ТОВ «Кліматтех Сервіс», було створено в серпні 2017 року. Керівником та співзасновником підприємства є Роман Жежеринський. Іншим засновником підприємства значиться Анастасія Налбадян.

В 2017 році ТОВ «Кліматтех Сервіс» стало стало переможцем тендерів на суму 1 280 469,00 гривень, а за дев’ять місяців 2018 року підприємство натендерило на 3 319 712,00 гривень.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи м. Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии