Київські комунальники на аукціоні по ремонту доріг закопали "зайві" 339 тисяч гривень

17.09.2018
Київські комунальники на аукціоні по ремонту доріг закопали

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Департаментом регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації, за результатами аукціону, який відбувся 30 липня 2018 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було перевитрачено 339 644,99 гривень – https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-07-13-000197-b.

Вказана сума була перевитрачена при замовленні робіт по проведенню капітального ремонту дороги розташованої по вулиці Садовій в селі Діброва Васильківського району Київської області, в результаті формального відхилення найвигіднішої пропозицій ПП «Автомагістраль».

Всього в аукціоні приймали участь чотири підприємства: ПП «Автомагістраль», ТОВ СК «Нева», ТОВ «Декс Сіті» та ТОВ «Вега Строй ЛТД».

В результаті, замовник торгів акцептував пропозицію ТОВ «Декс Сіті», вартістю 3 486 660,00 гривень, в той час коли ПП «Автомагістраль» запропонувало відремонтувати дорогу значно дешевше – 3 147 015,01 гривень. Однак замовник відхилив пропозицію учасника через те, що надані ним відомості з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, були сформовані раніше за дату оголошення про проведення торгів.

Варто зазначити, що діючим законодавством передбачене право учасників не надавати інформацію, яка міститься у вільному доступі у відкритих державних реєстрах.

Більш того, відомості з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України підтверджують інформацію про дату та місце реєстрації учасників, яка знаходиться у вільному доступі у відкритих державних реєстрах. Зокрема, ця інформація наявна в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Таким чином, замовник міг самостійно отримати зазначену інформацію скориставшись офіційним джерелом та оформивши безкоштовний запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/, доступ до якого є вільним для всіх.
Крім того, учасником було надано всі документи згідно вимог тендерної документації.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи м. Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии