Фонд гарантування вкладів фізичних осіб використовує дискримінаційні умови для обмеження конкуренції на торгах

Сфера интересов: Публичные закупки
04.09.2018
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб використовує дискримінаційні умови для обмеження конкуренції на торгах - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» під час здійснення моніторингу публічних закупівель на сайті «ProZorro» стало відомо, що Державна організація «Фонд гарантування вкладів фізичних осіб» 30 липня 2018 року провела аукціон із закупівлі 30242 штук канцелярського приладдя – https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-07-11-001993-b.

За результатами аукціону замовник обрав переможцем та уклав договір поставки товару з ТОВ «Бумвест» вартістю 167 685,36 гривень.

Проаналізувавши тендерну документацію даної закупівлі, увагу громадської організації привернули обмежувальні вимоги щодо підтвердження відповідності кваліфікаційному критерію про наявність досвіду виконання аналогічного договору.

Так, замовник зазначив, що учасники повинні надати довідку щодо укладеного та виконаного договору протягом останніх двох років та конкретизував, що визнає аналогічним договір, який є відповідним за технічними характеристиками та обсягами предмету цієї закупівлі.

Варто зазначити, що вимога щодо аналогічного обсягу поставленого товару має дискримінаційний характер та суттєво звужує коло потенційних постачальників закупівлі.

Так, замовник поставив в нерівні умови суб’єктів господарювання, оскільки учасники, які мають позитивний досвід та добру репутацію на ринку, проте не поставили у зазначений періоду канцелярське приладдя в аналогічному обсязі завчасно були позбавлені можливості прийняти участь в тендері.

Такі вимоги суперечать положенням діючого законодавства згідно якого, тендерна документація не повинна містити вимог, що обмежують конкуренцію та призводять до дискримінації учасників.

До того ж, сукупність зазначених обставин порушує основні принципи законодавства в сфері публічних закупівель, зокрема щодо добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності.

Громадська організація «Верховенство права» з метою проведення аукціону в рамках закону та усунення дискримінаційних вимог звернулася до контролюючих органів м. Києва, а також до замовника торгів.
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии