Київські освітяни встановили дискримінаційні вимоги учасникам на аукціоні із закупівлі постільної білизни

Сфера интересов: Публичные закупки
20.08.2018
Київські освітяни встановили дискримінаційні вимоги учасникам на аукціоні із закупівлі постільної білизни - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» під час здійснення моніторингу публічних закупівель на сайті «ProZorro» стало відомо, що Управлінням освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації 01 червня 2018 року було проведено аукціон із закупівлі 2460 штук комплектів постільної білизни – https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-05-04-000893-b.

За результатами аукціону замовник обрав переможцем та уклав договір на закупівлю виробів домашнього текстилю з ТОВ «Інтер-Трейд-Сервіс» вартістю 438 807,60 гривень.

Під час аналізу тендерної документації даної закупівлі, вдалось виявити дискримінаційні вимоги наявні у технічних вимогах замовника, які суттєво звузили коло потенційних учасників торгів.

Так, в тендерній документації замовник зазначив, що учасник, який запропонував найвигіднішу пропозицію, повинен надати зразки текстильних виробів за власний рахунок протягом двох робочих днів, з моменту визначення системою найнижчої цінової пропозиції.

Відповідна вимога ставить у нерівні умови суб’єктів господарювання, чия виробнича та матеріально-технічна база розташовані на значній відстані від замовника, оскільки учасник може не встигнути надати зразки предмету закупівлі в такий короткий термін.

Зазначена умова є дискримінаційною та завчасно надає переваги учасникам торгів місцезнаходження яких знаходиться поряд із замовником.
Відповідна вимога також суперечить положенням діючого законодавства щодо забезпечення рівних умов для участі у торгах вітчизняних та іноземним учасникам всіх форм власності та організаційно-правових форм.

Сукупність зазначених обставин свідчить про порушення основних принципів законодавства в сфері публічних закупівель, зокрема добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності.

Громадська організація «Верховенство права» з метою проведення аукціону в рамках закону та усунення дискримінаційних вимог звернулася до контролюючих органів Київської області, а також до замовника торгів.

 

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии