Инициативы

16 ноября 2018
15 ноября 2018
14 ноября 2018
12 ноября 2018
8 ноября 2018

Новости

16 ноября 2018
15 ноября 2018

Київські освітяни встановили дискримінаційні вимоги учасникам на аукціоні із закупівлі постільної білизни

Київські освітяни встановили дискримінаційні вимоги учасникам на аукціоні із закупівлі постільної білизни

Громадській організації «Верховенство права» під час здійснення моніторингу публічних закупівель на сайті «ProZorro» стало відомо, що Управлінням освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації 01 червня 2018 року було проведено аукціон із закупівлі 2460 штук комплектів постільної білизни – https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-05-04-000893-b.

За результатами аукціону замовник обрав переможцем та уклав договір на закупівлю виробів домашнього текстилю з ТОВ «Інтер-Трейд-Сервіс» вартістю 438 807,60 гривень.

Під час аналізу тендерної документації даної закупівлі, вдалось виявити дискримінаційні вимоги наявні у технічних вимогах замовника, які суттєво звузили коло потенційних учасників торгів.

Так, в тендерній документації замовник зазначив, що учасник, який запропонував найвигіднішу пропозицію, повинен надати зразки текстильних виробів за власний рахунок протягом двох робочих днів, з моменту визначення системою найнижчої цінової пропозиції.

Відповідна вимога ставить у нерівні умови суб’єктів господарювання, чия виробнича та матеріально-технічна база розташовані на значній відстані від замовника, оскільки учасник може не встигнути надати зразки предмету закупівлі в такий короткий термін.

Зазначена умова є дискримінаційною та завчасно надає переваги учасникам торгів місцезнаходження яких знаходиться поряд із замовником.
Відповідна вимога також суперечить положенням діючого законодавства щодо забезпечення рівних умов для участі у торгах вітчизняних та іноземним учасникам всіх форм власності та організаційно-правових форм.

Сукупність зазначених обставин свідчить про порушення основних принципів законодавства в сфері публічних закупівель, зокрема добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності.

Громадська організація «Верховенство права» з метою проведення аукціону в рамках закону та усунення дискримінаційних вимог звернулася до контролюючих органів Київської області, а також до замовника торгів.

 

 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.