Пафосне замовлення послуг на проведення концерту по завищеним цінам за державний бюджет

Сфера интересов: Публичные закупки
18.03.2013
Пафосне замовлення послуг на проведення концерту по завищеним цінам за державний бюджет - Верховенство Права

Джерело: Верховенство права

Громадська організація «Верховенство права» звернулась із заявами до Прокуратури Київської області, Держфінінспекції в Київській області, СБУ в Київській області, ГУМВС в Київській області, Генеральної прокуратури України щодо неправомірної поведінки посадових осіб Департаменту культури Київської міськдержадміністрації стосовно надмірного використання ними бюджетних коштів.

Департамент культури Київської міськдержадміністрації 04 березня 2013 року уклало угоду з КП «Агенство по обслуговуванню театральної та концертної діяльності» на проведення церемонії вручення міської театральної премії «Київська пектораль» на загальну суму 750 тис. грн.

Другий рік підряд тендер проводиться за неконкурентною процедурою «закупівля у одного учасника».

Якщо в 2011 р. проведення заходу обійшлося в 396 тис. грн., то минулого року вже у 550 тис. грн. Тобто щороку вартість організації «Київської пекторалі» зростає на третину.

Замовлення посадовими особами послуг по завищеним цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.

Слід зазначити, що на цей час начальником Департаменту культури Київської міськдержадміністрації є Зоріна Світлана Іванівна.

Громадська організація «Верховенство права» в своїх заявах просить провести перевірку щодо додержання посадовими особами Департаменту культури Київської міськдержадміністрації вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.


Нижче наводимо текст заяви та звіту про результати проведення процедури закупівлі


Прокурору Київської області
Витязь Івану Михайловичу
01601, м. Київ, б-р Лесі Українки, 27/2

Начальнику СБУ у Київській області
Качуровському Сергію Борисовичу
01010, м. Київ, Аскольдів пров., 3-А

Начальнику Держфінінспекції в Київській об.
Шинкаренко Петро Васильовичу
01196, м. Київ, пл. Лесі Українки, 1

Начальнику ГУМВС в Київській області
Мазан Валерію Борисовичу
01025, м. Київ, вул. Володимирська, 15

Генеральному прокурору України
Пшонка Віктору Павловичу
01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

ЗАЯВА
про порушення законодавства в сфері державних закупівель

Аналізуючи ситуацію, яка склалась в сфері державних закупівель та вивчаючи інформацію, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Департамент культури Київської міськдержадміністрації 04 березня 2013 року уклало угоду з КП «Агенство по обслуговуванню театральної та концертної діяльності» на проведення церемонії вручення міської театральної премії «Київська пектораль». Вартість угоди склала 750 тис. грн.

Згідно з даними «ВДЗ» департамент замовляє проведення церемонії в «Агенства» уже втретє. Другий рік підряд тендер проводиться за неконкурентною процедурою «закупівля у одного учасника». Минулого року департамент культури посилався на те, що комунальному підприємству «було передано свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір «Мистецький проект «Церемонія вручення міської театральної премії «Київська пектораль».

Якщо в 2011 р. проведення заходу обійшлося в 396 тис. грн., то минулого року вже у 550 тис. грн. Тобто щороку вартість організації «Київської пекторалі» зростає на третину.
Премію в галузі театрального мистецтва «Київська пектораль» було засновано у 1992 р., традиційно її присвячують Міжнародному дню театру. Премію вручають у номінаціях за кращу виставу, кращу режисерську роботу, краще виконання чоловічої/жіночої ролі, тощо.

В даній ситуації чітко проглядається добре налаштований корупційний ланцюг, оскільки такі незаконні дії можуть бути здійснені тільки при наявності узгодженості між
учасниками та замовниками конкурсних торгів.

Згідно ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.
Стаття 29 ГПК України та стаття 5 ЗУ «Про прокуратуру» надає прокурору право у випадку наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних або інших державних інтересів звернутися до суду з позовом в інтересах держави.

Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.

Вважаємо, що замовлення послуг на проведення церемонії вручення міської театральної премії по завищеним цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.
Згідно ст. 43 Закону України «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника (генерального замовника), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів Державного казначейства України (обслуговуючого банку) несуть відповідальність згідно із законами України.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 5 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», п.п. 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011, ст. 5 ЗУ «Про прокуратуру»,
ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо додержання Департаментом культури Київської міськдержадміністрації Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур та у випадку наявності порушень домогтися притягнення винних осіб до відповідальності.
2. Додатково ГУМВС в Київській області:
Розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.
3. Додатково Прокуратуру Київської області:
Звернутися з позовною заявою до суду в інтересах держави про розірвання або визнання недійсними договору на проведення церемонії вручення міської театральної премії «Київська пектораль».укладеного 04.03.2013 р. між Департаментом культури Київської міськдержадміністрації та КП «Агенство по обслуговуванню театральної та концертної діяльності».

З повагою,

Голова правління
ГО «Верховенства права»

В.І. Семенов
 


ЗВІТ
про результати проведення процедури закупівлі в одного учасника
N 1-оу-з від 12.03.2013 р.

1. Замовник:
1.1. Найменування. Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
1.2. Ідентифікаційний код за ЄДРПОУ. 02231933
1.3. Місцезнаходження. 01004, м. Київ, бульвар Шевченка, 3, кімн. 305,
1.4. Посадові особи замовника, уповноважені здійснювати зв'язок з учасниками (прізвище, ім'я, по батькові, посада та адреса, номер телефону та телефаксу із зазначенням коду міжміського телефонного зв'язку, e-mail). Бондар Євген Юрійович, заступник директора Департаменту культури – начальник управління економіки та фінансів, 01004, м. Київ, бульвар Шевченка,3, тел. (044)-279-59-27, телефакс (044)-279-72-90, lvs04@mail.ru )
1.5. Головний розпорядник коштів (повне найменування та ідентифікаційний код за ЄДРПОУ).
Департамент культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), ЄДРПОУ 02231933.

2. Джерело фінансування закупівлі. Кошти місцевого бюджету.

3. Предмет закупівлі:
3.1. Найменування. 90.02.1. Послуги допоміжні щодо виконавського мистецтва (Послуги з організації та проведення Мистецького проекту «Церемонія вручення міської театральної премії «Київська пектораль»)
3.2. Кількість товару або обсяг виконання робіт чи надання послуг. 3.3. Місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг. м. Київ., пл. Івана Франка, З Національний академічний драматичний театр ім.. І. Франка.
3.4. Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг. Березень 2013 року.

4. Інформація щодо інформування про застосування процедури закупівлі в одного учасника:
4.1. Адреса веб-порталу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, на якому розміщувалась інформація про застосування процедури закупівлі в одного учасника: www.tender.me.gov.ua.
4.2. Адреса веб-сайту, на якому замовником додатково розміщувалась інформація про застосування процедури закупівлі в одного учасника (у разі наявності). www.tender.me.gov.ua.
4.3. Дата оприлюднення і номер інформації про застосування процедури закупівлі в одного учасника, опублікованої в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та розміщеної на веб-порталі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
від 11.02.2013, №048597, ВДЗ №12 (755)
4.4. Дата оприлюднення і номер інформації про застосування процедури закупівлі в одного учасника, опублікованої в міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
4.5. Дата оприлюднення і номер обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника, розміщеного на веб-порталі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
від 11.02.2013, №048597/1, ВДЗ №12 (755)
4.6. Дата оприлюднення та номер повідомлення про акцепт пропозиції за результатами застосування процедури закупівлі в одного учасника, опублікованого в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель. від 14.02.2013, №061488, ВДЗ №13 (756)
4.7. Дата оприлюднення і номер інформації про результати проведення процедури закупівлі в одного учасника, яка була (буде) опублікована в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та розміщена на веб-порталі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. від 11.03.2013,№085559, ВДЗ №20 (763)
4.8. Дата оприлюднення і номер інформації про результати проведення процедури закупівлі в одного учасника, яка була (буде) опублікована в міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

5. Дата відправлення запрошення до участі в проведенні процедури закупівлі. 28. 01.2013р.


6. Інформація щодо проведення переговорів (дата, час, місце). 01.02.2013 року об 11:00.
7. Кінцева ціна, погоджена в результаті переговорів. 750 000,00 грн. (з ПДВ);

8. Інформація про учасника, з яким укладено договір про закупівлю:
8.1. Найменування/прізвище, ім'я, по батькові. Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Агентство по обслуговуванню театральної та концертної діяльності",
8.2. Ідентифікаційний код/реєстраційний номер облікової картки платника податків.
ЄДРПОУ 35648183
8.3. Місцезнаходження, телефон, телефакс. 01004, м.Київ, бульв. Т. Шевченка,3, т.279-70-41

9. Дата укладення договору про закупівлю та сума, визначена в договорі про закупівлю.
04.03.2013 р., сума 750 000,00 грн. (з ПДВ);
10. Ціна за одиницю товару (у разі закупівлі товару).

11. Дата та причина прийняття рішення про відміну процедури закупівлі в одного учасника (якщо таке мало місце). Відповідно до частини 5 ст. 39 Закону (у зв’язку з відсутністю подальшою потребою в закупівлі товарів).

12. Зведена інформація замовника про наявність та відповідність установленим законодавством вимогам документів, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону України "Про здійснення державних закупівель".
 

- наявність обладнання та матеріально-технічної бази (довідку та належним чином завірені копії документів, що підтверджують наявність);  + 
- наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід (довідку належним чином завірені копії наказів, договорів, дипломів, свідоцтво тощо);  +
- наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів (довідка про виконання аналогічних робіт, належним чином завірені копії договорів про виконання аналогічних робіт);  +
- наявність фінансової спроможності :  
баланс,  +
звіт про фінансові результати,  +
звіт про рух грошових коштів,  +
довідка (оригінал або нотаріально завірена копія) з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами).  +

13. Інша інформація.
Театральна премія «Київська пектораль» є престижною професійною відзнакою у галузі театрального мистецтва та однією з форм подальшого підвищення соціальної і художньої ролі театрального мистецтва в культурно-мистецькому житті Києва, визначення її популяризації кращих здобутків існуючих у місті професійних театрів та інших професійних театральних угрупувань (компаній, агенцій, центрів ті ін.), окремих театральних діячів, стимулювання їхньої роботи, моральної та матеріальної підтримки, що відповідає світовій театральній практиці. Захід відбувається щорічно та присвячений до Міжнародного дня театру.

Премія присуджується за підсумками календарного року митцям професійних театрів та інших професійних театральних угрупувань за яскраві творчі звершення.

Нагородження Премією відбувається на підставі висновків фахівців театральної справи. При цьому застосовуються професійні критерії оцінки. Урочиста церемонії вручення театральної премії відбувається у Національному академічному драматичному театрі ім.. І. Франка.

Закупівля КОД КЛАСИФІКАТОРА 90.02.1 Послуги допоміжні щодо виконавського мистецтва. Послуги з організації та проведення урочистої церемонії вручення театральної премії «Київська пектораль» проводиться відповідно до рішення Київської міської ради від 23.12.2010 року № 414/5226 Про міську комплексну програму «Столична культура і мистецтво на 2011 – 2015 роки», Календарного плану державних, міських свят та культурно-мистецьких заходів, які проводяться Департаментом культури у 2013 році, Річного плану закупівель на 2013 рік та згідно Закону України "Про здійснення державних закупівель" від 01.06.2010 року (зі змінами) № 2289-VI.

Виконавцем цього мистецького проекту було обрано Комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Агентство по обслуговуванню театральної та концертної діяльності". Зазначене підприємство має досвід організації мистецьких проектів та видовищних заходів, у тому числі неодноразове проведення церемонії «Київська пектораль». Також цьому підприємству, відповідно до договору про передачу інтелектуальної власності було передано свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір «Мистецький проект «Церемонія вручення міської театральної премії «Київська пектораль» № 20735 від 30.05.2007 р. видане Державним Департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти та науки.

Фінансування даного заходу буде здійснюватись в межах затверджених бюджетних призначень на 2013 рік по галузі "Культура і мистецтво".
 

14. Склад комітету конкурсних торгів
______________________________________________________
(прізвища, ініціали та посади членів комітету конкурсних торгів).
 

начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності – головний бухгалтера, заступник голови комітету з конкурсних торгів
Гамула О. А.________________________

начальник відділу капітальних вкладень, матеріально-технічного забезпечення закладів культури
Гладкий Є.М. ________________________

в.о першого заступника директора Департаменту культури
Ліновицька В.Т. _____________________

начальник планово-економічного відділу
Поліно О.І. ________________________

начальник відділу театрально-концертних закладів, образотворчого мистецтва, організації та проведення загально-мистецьких заходів
Боголій Л. П. _______________________

начальник відділу кадрового забезпечення
Кац Д.Г. ___________________________

головний спеціаліст сектору внутрішнього фінансового контролю та аудиту
Воротніченко О.В.____________________

завідуючий сектору правового забезпечення
Медведчук Н.З. ______________________

головний спеціаліст планово-економічного відділу, секретар комітету з конкурсних торгів
Степічева Л. В. _______________________

заступник директора Департаменту - начальник управління економіки та фінансів, голова комітету з конкурсних торгів

_______________________ Бондар Є.Ю.
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии