Південно-Західна залізниця провела аукціон з переплатою понад 400 тисяч гривень

Сфера интересов: Публичные закупки
14.08.2018
Південно-Західна залізниця провела аукціон з переплатою понад 400 тисяч гривень - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Регіональною філією «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Українська залізниця», за результатами аукціону, який відбувся 12 липня 2018 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було перевитрачено 405 000,00 гривень – https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-06-20-002676-a.

Зазначені обставини виникли при закупівлі 13 штук ключів шурупогаєчних КШГ-1Б-Т, в результаті безпідставного відхилення найвигіднішої пропозиції ТОВ «Престиж».

Всього в аукціоні приймали участь п’ять підприємств: ТОВ «Престиж», ТОВ «ДП «Аграрні стратегії», ТОВ «Інтерпромдеталь», ТОВ «Торгівельно-промислова фінансова компанія «Теркон» та ТОВ «Агентство інноваційних впроваджень «Аркона».

В результаті, замовник торгів акцептував пропозицію ТОВ «Торгівельно-промислова фінансова компанія «Теркон» вартістю 2 704 000,00 гривень, в той час коли ТОВ «Престиж» надало значно вигіднішу пропозицію та запропонувало поставити шурупогаєчні ключі всього за 2 299 000,00 гривень.

Підставою відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції стало «ніби-то» ненадання учасником документів, які підтверджують його офіційне представництво підприємства-виробника запропонованої продукції.

По-перше, у тендерній документації замовник передбачив у випадку, якщо учасник не є виробником товару необхідність надати на вибір сертифікат дилера, договір з виробником або інший документ, який підтверджуватиме офіційне представництво виробника товару.

По-друге, на виконання вказаних вимог учасник надав лист від товаровиробника, який підтверджує його право щодо офіційного представництва запропонованої продукції протягом всього строку виконання договору.

Так, наданий лист відноситься до категорії «інших документів» та в повному обсязі підтверджує право учасника розповсюджувати продукції відповідного товаровиробника.

Таким чином, учасник виконав вимоги замовника в повному обсязі та надав усі необхідні документи.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи м. Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии