Львівська залізниця на аукціоні переплатила за дизельні електростанції понад 45 тисяч гривень

Сфера интересов: Публичные закупки
10.08.2018
Львівська залізниця на аукціоні переплатила за дизельні електростанції понад 45 тисяч гривень - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Регіональною філією «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця», за результатами аукціону, який відбувся 09 липня 2018 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було перевитрачено 45 193,20 гривень – https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-06-21-000042-c.

Вказана сума була перевитрачена при закупівлі 13 штук пересувних електростанцій дизельних, в результаті безпідставного відхилення однієї з найвигідніших пропозицій ТОВ «Еквівес».

Всього в аукціоні приймали участь п’ять підприємств: ТОВ «А.С.Г.-Груп», ТОВ «Епіцентр К», ТОВ «Еквівес», ТОВ «Смарт Ексім» та ТОВ «Геко-Центр».

В результаті, замовник торгів акцептував одну із найдорожчих пропозицій ТОВ «Смарт Ексім» – 343 200,00 гривень.

Водночас, троє інших учасників аукціону запропонували значно дешевші ціни на дизельні електростанції, ТОВ «А.С.Г.-Груп» – 218 010,00 гривень, ТОВ «Епіцентр К» – 243 572,00 гривень та ТОВ «Еквівес» – 298 006,80 гривень. Однак пропозиції ТОВ «А.С.Г.-Груп» та ТОВ «Епіцентр К» були відхилені через суттєві недоліки у документах учасників.

Між тим, пропозицію ТОВ «Еквівес» було відхилено через «нібито» невідповідність року виготовлення продукції, вказаній у довідці із даними про товар.

Варто зазначити, що у тендерній документації замовник встановив вимогу щодо надання довідки із даними про товар за встановленим зразком у вигляді таблиці та зобов’язав учасників викласти її у відповідності до інструкції щодо заповнення.

Додатково, у технічній специфікації, викладеній в одному із додатків до тендерної документації міститься посилання, що продукція повинна бути виготовлена у 2018 році.

Разом з цим, ТОВ «Еквівес» було надано довідку із даними про товар, заповнену у відповідності до вимог замовника, в якій учасник вказав, що пропонує поставити продукцію 2017-2018 року виготовлення.

Таким чином, учасник запропонував товар у відповідності до вимог замовника. При цьому посилання на 2017 рік виробництва дизельних електростанцій не є вагомою підставою для відхилення пропозиції, оскільки учасник все ж зазначив про виготовлення товару у 2018 році.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Львівської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 

 


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии