Инициативы

17 октября 2018
16 октября 2018
12 октября 2018
11 октября 2018
10 октября 2018
5 октября 2018
3 октября 2018

Новости

18 октября 2018
Коммунальное предприятие «Николаевводоканал» приобрел за 7 млн неработающую промывочную машину 1По заказу Кировоградской ОГА построят медицинскую амбулаторию в с. Большая Скелевая на сумму более 5,6 млн грнВинзавод «Нива» (Одесса) оштрафован за копирование продукции известных марокЛьвівський суд ухвалив рішення по антиконкурентній змові ТОВ «Суми-Електрод» і ТОВ «Лассен»Коломийська паперова фабрика продана за 9 мільйонів гривеньПо заказу КП «Будкомплектторг» отремонтируют дорогу Большие Комяты-Шаланки на сумму почти 26 млн грнГП СЕТАМ, подозреваемое в монополизации рынка торговли арестованным имуществом, избегает санкций, а доверие к ней падаетБыла ли законной приватизация «Укррудпрома»? Решит Конституционный суд УкраиныХарьковская бисквитная фабрика и предприятие «Т Престиж» начали конкурентные войны за упаковкуПо заказу Черкасского национального университета отремонтируют учебный корпус №4 на сумму более 44 млн грн
17 октября 2018

Оцінка нерухомості у новому форматі. Як подолати недоліки?

Оцінка нерухомості у новому форматі. Як подолати недоліки?

Фонд держмайна України відзвітував про запуск сучасної електронної системи оцінювання нерухомого майна. Але думки фахівців, зокрема нотаріусів та експертів з нерухомості, розділилися. Одні називають її вбивцею старих корупційних схем, інші підозрюють, що вона стане інструментом для нових махінацій.

Деякі експерти взагалі хвилюються, що нова електронна система може спричинити колапс на ринку нерухомості. Крім того, відтепер, щоб внести інформацію в нову базу даних, слід заплатити 390 гривень – і ці гроші підуть не державі, а приватній компанії, яка обслуговує новий сервіс. Дані, внесені оцінювачем, перевірятиме спеціальний модуль, тож нова система зробила оформлення угод дорожчою. І це все сире, недопрацьоване і не працює. Його треба зупинити, базу треба відкрити, все треба доопрацювати, а потім все це застосовувати. Така думка експертів.

У Фонді держмайна пояснюють, що створили нову систему, щоб запобігти корупційним схемам, бо дуже часто продавець, покупець та оцінювач під час продажу нерухомості свідомо занижували оцінювальну вартість, таким чином ухиляючись від сплати податку від продажу майна. Раніше це ніхто не контролював, звіти не перевіряли, а держава втрачала мільярди гривень. Кількість таких оборудок оцінюють у третину від загальної кількості операцій купівлі-продажу. За новими ж правилами, звіт вносять на електронний майданчик, інформація проходить крізь модуль оцінювальної вартості, система автоматично аналізує показники й вирішує, чи пройшов звіт рецензію і чи може нотаріус оформити угоду.

Методика оцінювання затверджена Кабінетом міністрів і містить багато параметрів. Зокрема, оцінюється район, де міститься житло, вік будинку тощо. Оцінювач може оскаржити висновки або вимагати рецензії в ручному режимі. Доступ до бази даних держмайна безкоштовний, а от щоб внести в нього дані, справді доведеться заплатити електронному майданчику, котрих уже три, а згодом планують понад десяток. Ціну за користування базою змінили – тепер вона залежить від оцінювальної вартості об’єкта нерухомості і становить від 17 до 510 гривень.

Нотаріусам ідея сподобалась, але вони так само скаржаться на недоліки електронної системи, бо параметри, за якими модуль проводить оцінювання, суперечливі, а гроші за користування системою тепер сплачуватиме клієнт, тож людям доведеться "викручуватися". Це провокує підозри, що замість нотаріального оформлення почастішають випадки зміни форм власності через суд або якимись іншими шляхами. Разом із тим, на новій електронній системі держава планує заробляти понад 1,5 мільярда гривень податків на рік, а шахраюватих користувачів – вносити у "чорні списки", позбавляти ліцензій та доступу до бази даних.

По матеріалам: protocol.ua
 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.