МКП «Чернівціспецкомунтранс» придбало асенізаційні автомобілі, переплативши понад 100 тисяч гривень на аукціоні

27.07.2018
МКП «Чернівціспецкомунтранс» придбало асенізаційні автомобілі, переплативши понад 100 тисяч гривень на аукціоні - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Міським комунальним підприємством «Чернівціспецкомунтранс», за результатами аукціону, який відбувся 12 червня 2018 року в системі електронних закупівель «Prozorro», по закупівлі вантажного автомобіля асенізаційний (вакуумний) об’єм цистерни 10-14 м. куб., було перевитрачено 100 200,00 гривень через безпідставне відхилення однієї з найвигідніших пропозицій ФОП Навратюк Оксани Павлівни – https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-05-25-002306-a.

Всього в аукціоні приймали участь три підприємства та один приватний підприємець: ПП «Веставтобуд», ФОП Навратюк Оксана Павлівна, ТОВ «Арх-Буд Технологія» та ПП «Мерсолекс-Б» .

В результаті, замовник торгів акцептував пропозицію ТОВ «Арх-Буд Технологія», вартість товару якого склала 2 475 000,00 гривень.

Водночас, двоє інших учасників аукціону запропонували значно вигідніші ціни на асенізаційні автомобілі, ПП «Веставтобуд» – 2 365 000,00 гривень та ФОП Навратюк Оксана Павлівна – 2 374 800,00 гривень. Однак пропозиція ПП «Веставтобуд» була відхилена через суттєві недоліки у документах учасника.

Між тим, пропозиція ФОП Навратюк Оксани Павлівни була відхилена всього на всього через те, що учасник надав витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань від більш ранньої дати, ніж було передбачено тендерною документацієюзамовника.

Необхідно зазначити, що допущений недолік має формальний характер, оскільки нормами чинного законодавства передбачене право учасників не надавати інформацію, яка міститься у вільному доступі у відкритих державних реєстрах.

Так, замовник міг самостійно отримати інформацію про суб’єкта господарювання скориставшись офіційним джерелом та оформивши безкоштовний запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/, доступ до якого є вільним для всіх.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Чернівецької області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии