За хабар у $66 тис. екс-керівника Держземагенства у Первомайському районі Харківської області оштрафували на 17 тис грн

22.06.2018
За хабар у $66 тис. екс-керівника Держземагенства у Первомайському районі Харківської області оштрафували на 17 тис грн - Верховенство Права

Згідно з вироком Київського райсуду Харкова від 8 червня, колишнього начальника управління Держземагенства у Первомайському районі Харківської області оштрафували… на 17 тис. грн за вимагання $66 тис. хабара.

Відомо, що у 2015 році до чиновника звернулись щодо відведення в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства. Йшлося про 472,6 га землі. Підприємець начебто отримав від чиновника повідомлення у Viber з текстом «150 за га», що він сприйняв як $150 за гектар орендованої землі. Надалі розмір неправомірної винагороди домовились зменшити до $140 за га. Гроші отримувалися за вплив на службових осіб ГУ Держземагенства в Харківській області.

Хабар в еквіваленті 1,4 млн грн міченими купюрами передали через посередника, якого чиновник представив як довірену особу начальника Головного управління Держземагентства в Харківській області. Після цього працівник Держземагенства і посередник були затримані.

У суді екс-чиновник свою вину не визнав. З його слів, до нього звернулись щодо оформлення ставка. Надалі начебто запропонували зустрітися, не пояснивши причин, і потім відбулось затримання. Давати інші показання він відмовився, посилаючись на ст.63 Конституції.

Потерпілий розповів, що з березня 2015-го на всі зустрічі з приводу виділення землі та водоймищ з ним постійно їздив працівник СБУ. На зустрічі їздили автомобілем Volkswagen В7, який йому видали в СБУ. Але чоловік не зміг назвати ані час, коли з'явилася ця особа, ані пояснити свої відносини з працівником правоохоронного органу. При тому, що заяву про злочин він написав 27.05.2015 року.

Під час дослідження доказів суд виявив, що в опломбованому пакеті було на 100 тис. грн менше, ніж зазначено в обвинувальному акті і протоколі вручення мічених коштів.

Суд змінив кваліфікацію дій обвинуваченого з ч.3 ст.369-2 на ч.2 ст.369-2 КК, оскільки не переконався у тому, що отримання хабара було поєднане з вимаганням. Як вважає суд, потерпілий у засіданні не підтвердив факт вимагання у нього неправомірної вигоди.

Окрім 17 тис. грн штрафу, з обвинуваченого також стягується майже 34 тис. грн витрат за експертизи у справі. Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів з дня проголошення.

По матеріалам: protokol.com.ua

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии