Генеральна прокуратура придбала персональні комп’ютери, переплативши понад 130 тисяч гривень на аукціоні

Сфера интересов: Публичные закупки
04.06.2018
Генеральна прокуратура придбала персональні комп’ютери, переплативши понад 130 тисяч гривень на аукціоні - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Генеральною прокуратурою, за результатами аукціону, який відбувся 13 квітня 2018 року в системі електронних закупівель «Prozorro», по закупівлі 130 комплектів персональних комп’ютерів, було перевитрачено 130 615,20 гривень через безпідставне відхилення найвигіднішої пропозиції ТОВ «Олмакс сістемс» – https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-03-27-000840-b.

Всього в аукціоні приймали участь п’ять підприємств: ТОВ «Олмакс сістемс», ТОВ «Інфотрейд», ТОВ «Український папір», ТДВ «Інженерно-будівельна фірма «ЛДС» та ТОВ «Вау-принт».

ТОВ «Олмакс сістемс» запропонувало поставити комп’ютери на 130 615,20 гривень дешевше, ніж у переможця торгів, однак його пропозиція була відхилена через відсутність у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань інформації про кінцевого бенефіціарного власника учасника.

Разом з тим, слід звернути увагу, що діючим законодавством передбачена відсутність необхідності надавати зазначену інформацію юридичними особами, засновниками та власниками яких є виключно фізичні особи, оскільки відповідні особи автоматично визнаються їх кінцевими бенефіціарними власниками.

Таким чином, вищезазначені обставини свідчать про належне виконання учасником вимог тендерної документації та про формальність відхилення найвигіднішої пропозиції ТОВ «Олмакс сістемс».
З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии