Инициативы

17 июля 2018
13 июля 2018
12 июля 2018
11 июля 2018
10 июля 2018
9 июля 2018
6 июля 2018

Новости

17 июля 2018
Как отличить настоящее решение суда от фальшивогоНезаконная деятельность нотариуса по перерегистрации недвижимости не всегда может быть остановлена Минюстом«Опорядрембуд» реконструирует нежилое строение под здание суда по заказу Апелляционного суда Ровненской области на сумму почти 8,63 млн грПередел рынка лекарств в Украине: Мелких предпринимателей вынудят закрыться и забыть о продаже лекарствГосударственный порт «Черноморск» хотят сдать в аренду офшорной компании с дальнейшей потерей контроля над нимФирма «Бекас-Буд» отремонтирует спальный корпус №4 по заказу «Санаторно-курортного центра «Шкло» на сумму почти 58 млн грнОдесский медицинский университет подвергся массированной атаке всевозможных проверяющих. В чью пользу «сливают» вуз?Впервые в Одесском суде - моделирование судебного заседания Европейского суда по правам человека
16 июля 2018

Прецедент: відкриті кримінальні справи за незаконними діями нотаріусів та реєстраторів, які сприяли захопленню власності

Прецедент: відкриті кримінальні справи за незаконними діями нотаріусів та реєстраторів, які сприяли захопленню власності

Після того, як Міністерство юстиції України надало доступ реєстраторам і нотаріусам до демографічного реєстру та реєстру довіреностей, щоб вони могли перевіряти паспортні дані та видані довіреності, та готувати протоколи обміну даними з Єдиним державним судовим реєстром, з’явився ряд зловживань, пов’язаних із незаконною реєстрацією та пере реєстрацією власності, які приводили до рейдерських захоплень нерухомості та земель.
Втім, як повідомили у Мінюсті, за період 2017 року за незаконними діями нотаріусів та реєстраторів не було відкрито жодної справи, проте у 2018 році вже є два прецеденти.

Як розповіла заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, що сьогодні відкрито багато кримінальних справ і принаймні, за двома кримінальними справами вже є підозра й обвинувальний акт, справу направлено до суду. Однак вона вважає, що не потрібно створювати додатковий реєстр таких реєстраторів.

У нас уже є один (тимчасово відключених нотаріусів і реєстраторів) — і він діє. Нотаріальна палата навіть дуже образливо сприйняла його появу. Для них це завжди репутаційний ризик. Але у розумінні юстиції це не список «чорних», «червоних» чи ще якихось нотаріусів, а просто відключених.

Минулого року було декілька епатажних прізвищ нотаріусів і реєстраторів у цьому списку, яких ми відключили назавжди. Я сподіваюся, що за ними дуже пильно слідкують правоохоронні органи: там уже є кримінальні провадження», — сказала заступник міністра.

По матеріалам: protokol.com.ua

 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.