Прецедент: відкриті кримінальні справи за незаконними діями нотаріусів та реєстраторів, які сприяли захопленню власності
15.05.2018
Прецедент: відкриті кримінальні справи за незаконними діями нотаріусів та реєстраторів, які сприяли захопленню власності - Верховенство Права

Після того, як Міністерство юстиції України надало доступ реєстраторам і нотаріусам до демографічного реєстру та реєстру довіреностей, щоб вони могли перевіряти паспортні дані та видані довіреності, та готувати протоколи обміну даними з Єдиним державним судовим реєстром, з’явився ряд зловживань, пов’язаних із незаконною реєстрацією та пере реєстрацією власності, які приводили до рейдерських захоплень нерухомості та земель.
Втім, як повідомили у Мінюсті, за період 2017 року за незаконними діями нотаріусів та реєстраторів не було відкрито жодної справи, проте у 2018 році вже є два прецеденти.

Як розповіла заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, що сьогодні відкрито багато кримінальних справ і принаймні, за двома кримінальними справами вже є підозра й обвинувальний акт, справу направлено до суду. Однак вона вважає, що не потрібно створювати додатковий реєстр таких реєстраторів.

У нас уже є один (тимчасово відключених нотаріусів і реєстраторів) — і він діє. Нотаріальна палата навіть дуже образливо сприйняла його появу. Для них це завжди репутаційний ризик. Але у розумінні юстиції це не список «чорних», «червоних» чи ще якихось нотаріусів, а просто відключених.

Минулого року було декілька епатажних прізвищ нотаріусів і реєстраторів у цьому списку, яких ми відключили назавжди. Я сподіваюся, що за ними дуже пильно слідкують правоохоронні органи: там уже є кримінальні провадження», — сказала заступник міністра.

По матеріалам: protokol.com.ua

 


Комментарии 0