КП «Київміськсвітло» відремонтує столичне освітлення з переплатою понад 105 тисяч гривень
14.05.2018
КП «Київміськсвітло» відремонтує столичне освітлення з переплатою понад 105 тисяч гривень - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що комунальним підприємством електромереж зовнішнього освітлення міста Києва «Київміськсвітло», за результатами аукціону, який відбувся 13 березня 2018 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було перевитрачено 105 879,91 гривень – https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-02-22-000377-b.

Вказана сума була перевитрачена при замовленні робіт по проведенню капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення, розташованій по вулиці Електротехнічній, у Деснянському районі міста Києва, в результаті формального відхилення однієї з найвигідніших пропозицій ТОВ «Єврострой корпорейтед».

Всього в аукціоні приймали участь п’ять підприємств: ТОВ «Будіком-Плюс», ТОВ «Єврострой корпорейтед», ПП «Ремводпласт плюс», ПП «Бі Про Інжиніринг» та ТОВ «Проектно-будівельний альянс».

В результаті, замовник торгів акцептував пропозицію ТОВ «Проектно-будівельний альянс» вартістю 6 765 417,26 гривень.

Водночас, двоє інших учасників аукціону запропонували відремонтувати мережі освітлення значно дешевше, ТОВ «Будіком-Плюс» – 6 214 255,77 гривень та ТОВ «Єврострой корпорейтед» – 6 659 537,35 гривень. Однак пропозиція ТОВ «Будіком-Плюс» була відхилена через суттєві недоліки у документах учасника.

Між тим, пропозицію ТОВ «Єврострой корпорейтед» відхилили через цілком формальні підстави пославшись на відсутність підпису уповноваженої особи в довідці із відомостями про учасника.

Варто зазначити, що вказаний недолік є несуттєвою помилкою, оскільки замовник самостійно визнав формальними помилки, які пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та які не впливають на її зміст.

Таким чином, відсутність підпису у документі є технічною помилкою, яка не впливає на конкурентоздатність учасника процедури закупівлі.
До того ж, вищезгадана довідка про учасника містить всю необхідну інформацію про суб’єкта господарювання.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи міста Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 

 


Комментарии 0