Инициативы

17 октября 2018
16 октября 2018
12 октября 2018
11 октября 2018
10 октября 2018
5 октября 2018
3 октября 2018

Новости

18 октября 2018
Коммунальное предприятие «Николаевводоканал» приобрел за 7 млн неработающую промывочную машину 1По заказу Кировоградской ОГА построят медицинскую амбулаторию в с. Большая Скелевая на сумму более 5,6 млн грнВинзавод «Нива» (Одесса) оштрафован за копирование продукции известных марокЛьвівський суд ухвалив рішення по антиконкурентній змові ТОВ «Суми-Електрод» і ТОВ «Лассен»Коломийська паперова фабрика продана за 9 мільйонів гривеньПо заказу КП «Будкомплектторг» отремонтируют дорогу Большие Комяты-Шаланки на сумму почти 26 млн грнГП СЕТАМ, подозреваемое в монополизации рынка торговли арестованным имуществом, избегает санкций, а доверие к ней падаетБыла ли законной приватизация «Укррудпрома»? Решит Конституционный суд УкраиныХарьковская бисквитная фабрика и предприятие «Т Престиж» начали конкурентные войны за упаковкуПо заказу Черкасского национального университета отремонтируют учебный корпус №4 на сумму более 44 млн грн
17 октября 2018

Повідомлення, направлене судом на невірну адресу, не є належним викликом до суду

Повідомлення, направлене судом на невірну адресу, не є належним викликом до суду

Розглядая питання судового виконання, питання направлення повісток завжди активно обговорювалось фахівцями в галузі права. Адже досить часто судом надсилається повістка на невірну адресу, у зв’язку з чим позивач вважається не належно повідомленим та має ще один привід для оскарження.

У справі №296/4352/14ц від 5 лютого 2018 року Позивач звернувся з позовом до публічного акціонерного товариства у районний суд 14 листопада 2016 року. Суд прийняв позовну заяву, призначив справу до розгляду та направив повідомлення на вказану у матеріалах справи адресу. Проте позивач повістку не отримав, у зв’язку з чим вона повернулася до суду після закінчення терміну її зберігання на пошті. Суд знову призначив судове засідання на іншу дату і надіслав повідомлення вже на іншу адресу позивача, але вона повернулася все одно з відміткою, що адресат там не проживає. Тому, коли вдруге позивач не з'явився у судове засідання, суд, посилаючись на норми п.3 ч.1 ст. 207 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК України) в редакції, чинній на момент розгляду справи, вирішив залишити позовну заяву без розгляду.

Позивач, не погоджуюсь з рішенням суду, подав апеляційну скаргу, в якій зазначає, по-перше, що суд першої інстанції прийняв ухвалу з порушенням норм процесуального права, і тому вона підлягає скасуванню та, по-друге, ні він, ні представник не були повідомлені про час та місце розгляду справи.
Апеляційний суд відповідно до ст.367 ЦПК України задовольнив скаргу та вказав, що повторна неявка належним чином повідомленого позивача без підтверджуючих документів, які містять інформацію про поважність відсутності його в судовому засіданні не може розглядатися як підстава для залишення позову без розгляду. Також суд першої інстанції має в матеріалах справи позовну заяву заявника, в якій вказана адреса для листування, однак, не зважаючи на це, повістку надсилав на адреси для листування лише по одному разу, у зв’язку з чим не може посилатись на повторність неявки у залу судового засідання, передбачену ст. 207 ЦПК України, яка діяла на момент розгляду справи.

Нова редакція ЦПК України, що набрала чинності 15.12.2017 року, у ст.257 не змінила вимог закону про те, що належно повідомлений Позивач, який повторно не з’явився в судове засідання і не повідомив про причини неявки, крім того випадку, якщо від надіслав заяву про розгляд справи без нього і його неявка не перешкоджає розгляду справи.

Таким чином, слід пам’ятати, що повідомлення, відправлене стороні на адресу, яка не зазначена в позовній заяві чи іншому процесуальному документі, не може розглядатися судом як належне повідомлення. А тому суд не може залишити позовну заяву без розгляду з підстав повторної неявки без поважних причин.

По матеріалам: jurliga.ligazakon.ua

 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.