Инициативы

25 сентября 2018
21 сентября 2018
20 сентября 2018
19 сентября 2018
18 сентября 2018
17 сентября 2018
14 сентября 2018

Новости

25 сентября 2018
24 сентября 2018

Ігор Мізрах: Про 22 березня-День народження Микола Лисенка Избранное

Для мене, як і для кожного українця, дата 22 березня наповнена символічним змістом.

Саме у цей день, 22 березня 1842 року народився Микола Лисенко.

Миколу Лисенка справедливо вважають засновником українсьої національної музики.

Завдяки музичному таланту, натхненню й працьовитості композитора Миколи Лисенка були створені перші опери, написані за творами укаїнських класиків. Це такі опери як «Наталка-Полтавка», «Ніч напередодні Різдва», «Утоплена». Авторству Миколи Лисенка належить і музична драма «Тарас Бульба».

Картинки по запросу микола лисенко
Варто відмітити, що в основі музики Лисенка досить часто лежала поезія Т.Г. Шевченка: вона його надихала і частовикористовувалась композиторолм у його творчості.

Велике завдання, яке вдалось втілити Миколі Лисенко — це відкриття Музично-драматичної школи у 1904 році у Києві. Місія цього освітнього закладу — створення національної музичної школи — була здійснена на славу. У цій школі зросла ціла плеяда українських митців, включаючи Л. Ревуцького, К Стеценка.

Я категоричний противник того, як з відомих українців роблять певних ідолів. Це неправильно! Вони такі ж люди, що жили повним і насиченим життям, закохувались, раділи і засмучувались. Тому, крім певних академічних відомостей про Микола Лисенка, хочу навести декілька цікавих маловідомих фактів із його життя.

Другом дитинства Миколи Лисенка був Михайло Старицький. Коли вони навчались на 5 курсі гімназії з ними сталась дуже цікава історія, якою неможливо не поділитись з Вами, мої шановні читачі. Отож, 5-тикурсники гімназії Микола Лисенко й Михайло Старицький закохались в одну дівчину.

На щастя, це не зробило з юнаків ворогів, а навпаки поєднало їх. Вони розробили спільний план дій по завоювання серця дівчини. Згідно із цим планом, Михайло Старицький мав написати вірші, а Микола Лисенко — музику. Ця частина плану була успішно втілена в життя: натхненні коханням хлопці легко справились з своїм творчим завданням. Далі хлопці попрямували до дами свого серця — історія зберегла її ім'я — Теклі. День приїзду на хутір молодої панянки завбачливо був вибраний таким чином, що її батьків не було вдома. Текля дозволила кожному з хлопців торкнутися вустами її руки і залишила заночувати на хуторі, щоб зранку дати свою відповідь. Але доля розпорядилась так, що хлопці втікли, навіть не попрощавшись з коханою. Втрутились батьки Миколи й Михайла, які прислали грізного листа з вимогою негайно вертатись додому.

Отаким, сповнене романтикою і пригодами, було перше кохання уславленого українського композитора Миколи Лисенка.
Весни Вам у серці, дорогі українці, мрійте і кохайте!

Автор: Ігор Мізрах 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.