Національна школа суддів України на аукціоні переплатила "зайві" кошти за канцтовари
13.12.2017
Національна школа суддів України на аукціоні переплатила

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Національною школою суддів України, за результатами аукціону, який відбувся 31 жовтня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», по закупівлі паперових пакетів та папок з логотипом, було перевитрачено 45 276,00 гривень через формальне відхилення однієї з найвигідніших пропозицій ПрАТ «Львівська фабрика паперово-білових виробів «Бібльос» –https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-10-13-001890-a.

Всього в аукціоні приймали участь п’ять підприємств: ПрАТ «Львівська фабрика паперово-білових виробів «Бібльос», ПП «Інфолк», ТОВ «Типографія Клякса», ТОВ «Альфа Пресс» та ТОВ «Видавничий дім «САМ».

В результаті, замовник торгів акцептував пропозицію ПП «Інфолк» вартістю 198 996,00 гривень, в той час коли ПрАТ «Львівська фабрика паперово-білових виробів «Бібльос» запропонувало поставити аналогічні пакети та папки належної якості всього за 153 720,00 гривень. Однак пропозиція учасника була відхилена через помилкову розбіжність організаційно-правової форми підприємства вказаної на електронному майданчику та у документах тендерної пропозиції суб’єкта господарювання.

Незважаючи на допущений недолік, замовник міг самостійно отримати інформацію про суб’єкта господарювання, а також перевірити відомості щодо встановленої організаційно-правової форми підприємства, скориставшись офіційним джерелом та оформивши безкоштовний запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/, доступ до якого є вільним для всіх.

Додатково слід зазначити, що у складі документів тендерної пропозиції учасника надано копію статуту та виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, які також містять необхідну інформацію щодо форми здійснення господарської діяльності підприємства.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи м. Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.