Инициативы

19 января 2018
18 января 2018
17 января 2018
16 января 2018
12 января 2018
11 января 2018
10 января 2018
9 января 2018

Новости

19 января 2018
18 января 2018

Національна академія СБУ переплатила на аукціоні кошти під час закупівлі продуктів харчування

Національна академія СБУ переплатила на аукціоні кошти під час закупівлі продуктів харчування

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Національною академією Служби безпеки України, за результатами аукціону, який відбувся 10 жовтня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», по закупівлі сосисок вищого ґатунку, було перевитрачено 30 600,00 гривень через відхилення однієї з найвигідніших пропозицій ПрАТ «Кременчукм’ясо» - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-09-22-002130-b.

Всього в аукціоні приймали участь шість підприємств і один приватний підприємець: ТОВ «Алан», ПрАТ «Кременчукм’ясо», ПП «Продцентр-плюс», ТОВ «Фуд Прод Сервіс», ТОВ «Торгова компанія «Світ Продуктів», ТОВ «Зернопром» та ФОП Сергієнко В.І. В результаті, замовник торгів акцептував пропозицію ПП «Продцентр-плюс», вартість товару якого склала 159 450,00 гривень.

Водночас, двоє інших учасників аукціону запропонували значно вигідніші ціни на сосиски необхідої якості, ТОВ «Алан» – 128 700,00 гривень та ПрАТ «Кременчукм’ясо» – 128 850,00 гривень. Однак пропозиція ТОВ «Алан» була відхилена через суттєві недоліки у документах учасника.

Між тим, пропозиція ПрАТ «Кременчукм’ясо» була відхилена через відсутність, на вибір, свідоцтва про державну реєстрацію або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, також учасник не завірив копію наданого статуту.

Варто зазначити, що надання вищезгаданого свідоцтва та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб носить формальний характер, оскільки нормами чинного законодавства передбачене право учасників не надавати інформацію, яка міститься у вільному доступі у відкритих державних реєстрах.

Крім того, замовник міг самостійно отримати інформацію про суб’єкта господарювання скориставшись офіційним джерелом та оформивши безкоштовний запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/, доступ до якого є вільним для всіх.
Також слід звернути увагу, що учасником було надано кольорову сканкопію з оригіналу статуту підприємства. Зазначений документ містить підпис засновника юридичної особи та відповідне нотаріальне засвідчення справжності цього підпису.

Більш того, діючим законодавством встановлено, що нотаріус засвідчує справжність підпису на документах, які за змістом не суперечать законодавству та зроблені певною особою.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи міста Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Loading...
Комментарии (1):
читач (8.11.2017 18:05):
отаке... а голова правління вашої ГО точно адвокат?


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.