Київський політех не помітив "м’ясної змови" на аукціоні та переплатив більш ніж 60 тисяч гривень
05.10.2017
Київський політех не помітив

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», за результатами аукціону, який відбувся 3 серпня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», по закупівлі яловичини, було перевитрачено зайві 60 780,00 гривень через поверхневе ставлення замовника до оцінки пропозицій учасників тендеру - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-17-000287-a.

В аукціоні прийняла участь велика кількість учасників, а саме тринадцять підприємств та двоє приватних підприємців: Підприємство «Роман» Міжнародної Ліги українських інвалідів-інтелектуалів «Софія», ПП «Марічка-1», ТОВ «Ольвія-1», ТОВ «Фірма «Дарина», ПП «ПоліссяХарчПрод», ТОВ «Талєн-2001», ТОВ «Торгова компанія «Асортимент», ТОВ «Фуд Прод Сервіс», ПП «Ніка-1», ТОВ «Метро Кеш Енд Кері Україна», ПП «Торгпродсервіс», ТОВ «Торгова компанія «Світ Продуктів», ПАТ «Охтирський м’ясокомбінат», ФОП Антонова Людмила Михайлівна та ФОП Сергієнко Володимир Іванович.

В результаті, замовник торгів акцептував пропозицію ПП «ПоліссяХарчПрод» вартістю 419 780,00 гривень.

Водночас, шестеро інших учасників запропонували значно дешевші ціни на м'ясо - Підприємство «Роман» Міжнародної Ліги українських інвалідів-інтелектуалів «Софія», ПП «Марічка-1», ФОП Антонова Людмила Михайлівна, ТОВ «Ольвія-1», ФОП Сергієнко Володимир Іванович та ТОВ «Фірма «Дарина». Однак більшість зазначених пропозицій було відхилено через суттєві недоліки у документах учасників.

Проте, пропозиція ТОВ «Фірма «Дарина» за 359 000,00 гривень, була відхилена всього на всього через відсутність виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб із посиланням на основні види економічної діяльності підприємства.

Незважаючи на допущений недолік, замовник міг самостійно отримати інформацію про суб’єкта господарювання, а також перевірити відповідність основних видів його економічної діяльності предмету закупівлі скориставшись офіційним джерелом та оформивши безкоштовний запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/, доступ до якого є вільним для всіх.

Також слід зазначити, що оскільки вищевказана інформація наявна у вільному доступі у відкритому державному реєстрі, діючим законодавством передбачена можливість учасника не надавати документи, які містять аналогічні відомості.

Додатково слід звернути увагу, що інформація про основні види економічної діяльності учасника, а також інші дані відносно нього відображені у наданій ним довідці з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

За допомогою аналітичної платформи «YouControl» -https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/38186966/, Громадській організації «Верховенство права» вдалося з’ясувати, що переможець тендеру - ПП «ПоліссяХарчПрод» було створено у квітні 2012 року із статутним капіталом 5 000,00 гривен. Єдиним засновником підприємства значиться Ганна Костючик. Підприємство почало приймати участь у закупівлях з липня 2015 року.

Також за допомогою аналітичної платформи «YouControl», вдалося з’ясувати, що ПП «ПоліссяХарчПрод» використовує однаковий мобільний номер телефону з іншим учасником аукціону ПП «Марічка-1», що може свідчити про ймовірну змову відповідних учасників на аукціоні.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи м. Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.