Київський політех не помітив "м’ясної змови" на аукціоні та переплатив більш ніж 60 тисяч гривень

Сфера интересов: Публичные закупки
05.10.2017
Київський політех не помітив

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», за результатами аукціону, який відбувся 3 серпня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», по закупівлі яловичини, було перевитрачено зайві 60 780,00 гривень через поверхневе ставлення замовника до оцінки пропозицій учасників тендеру - https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-07-17-000287-a.

В аукціоні прийняла участь велика кількість учасників, а саме тринадцять підприємств та двоє приватних підприємців: Підприємство «Роман» Міжнародної Ліги українських інвалідів-інтелектуалів «Софія», ПП «Марічка-1», ТОВ «Ольвія-1», ТОВ «Фірма «Дарина», ПП «ПоліссяХарчПрод», ТОВ «Талєн-2001», ТОВ «Торгова компанія «Асортимент», ТОВ «Фуд Прод Сервіс», ПП «Ніка-1», ТОВ «Метро Кеш Енд Кері Україна», ПП «Торгпродсервіс», ТОВ «Торгова компанія «Світ Продуктів», ПАТ «Охтирський м’ясокомбінат», ФОП Антонова Людмила Михайлівна та ФОП Сергієнко Володимир Іванович.

В результаті, замовник торгів акцептував пропозицію ПП «ПоліссяХарчПрод» вартістю 419 780,00 гривень.

Водночас, шестеро інших учасників запропонували значно дешевші ціни на м'ясо - Підприємство «Роман» Міжнародної Ліги українських інвалідів-інтелектуалів «Софія», ПП «Марічка-1», ФОП Антонова Людмила Михайлівна, ТОВ «Ольвія-1», ФОП Сергієнко Володимир Іванович та ТОВ «Фірма «Дарина». Однак більшість зазначених пропозицій було відхилено через суттєві недоліки у документах учасників.

Проте, пропозиція ТОВ «Фірма «Дарина» за 359 000,00 гривень, була відхилена всього на всього через відсутність виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб із посиланням на основні види економічної діяльності підприємства.

Незважаючи на допущений недолік, замовник міг самостійно отримати інформацію про суб’єкта господарювання, а також перевірити відповідність основних видів його економічної діяльності предмету закупівлі скориставшись офіційним джерелом та оформивши безкоштовний запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/, доступ до якого є вільним для всіх.

Також слід зазначити, що оскільки вищевказана інформація наявна у вільному доступі у відкритому державному реєстрі, діючим законодавством передбачена можливість учасника не надавати документи, які містять аналогічні відомості.

Додатково слід звернути увагу, що інформація про основні види економічної діяльності учасника, а також інші дані відносно нього відображені у наданій ним довідці з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

За допомогою аналітичної платформи «YouControl» -https://youcontrol.com.ua/catalog/company_details/38186966/, Громадській організації «Верховенство права» вдалося з’ясувати, що переможець тендеру - ПП «ПоліссяХарчПрод» було створено у квітні 2012 року із статутним капіталом 5 000,00 гривен. Єдиним засновником підприємства значиться Ганна Костючик. Підприємство почало приймати участь у закупівлях з липня 2015 року.

Також за допомогою аналітичної платформи «YouControl», вдалося з’ясувати, що ПП «ПоліссяХарчПрод» використовує однаковий мобільний номер телефону з іншим учасником аукціону ПП «Марічка-1», що може свідчити про ймовірну змову відповідних учасників на аукціоні.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи м. Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии