Київські комунальники переплатили за саджанці дерев понад 600 тисяч гривень

Сфера интересов: Публичные закупки
19.09.2017
Київські комунальники переплатили за саджанці дерев понад 600 тисяч гривень - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Печерського району м. Києва, за результатами аукціону, який відбувся 10 липня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було перевитрачено 612 350,00 гривень.

Зазначені обставини виникли при закупівлі саджанців дерев, в результаті формального підходу замовника до оцінки найвигіднішої пропозиції ТОВ «ТМ Садовий центр «Далас».

Всього в аукціоні приймали участь шість підприємств: ТОВ «ТМ Садовий центр «Далас», ТОВ «Меді Грін Трімікс», ТОВ «Грінландія-Україна», ТОВ «Флорекс Україна», ТОВ «Академ Інвест» та ТОВ «Голландські троянди».

Замовник торгів акцептував пропозицію «Флорекс Україна» вартістю 2 022 350,00 гривень, в той час коли ТОВ «ТМ Садовий центр «Далас» надало значно вигіднішу пропозицію та запропонувало поставити саджанці всього за 1 410 000,00 гривень. Підставою відхилення найбільш економічно вигідної пропозиції стало отримання виписки та відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України від іншої дати ніж вимагалось умовами тендерної документації.

Слід зазначити, що дійсність наданих відомостей на відповідну дату, а також іншу докладну інформацію про суб’єктів господарювання, можна самостійно отримати скориставшись офіційним джерелом та оформивши безкоштовний запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/, доступ до якого є вільним для всіх.

До того ж, діючим законодавством передбачене право учасників не надавати інформацію, яка міститься у вільному доступі у відкритих державних реєстрах.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи м. Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии