Инициативы

23 октября 2017
20 октября 2017
18 октября 2017
17 октября 2017
13 октября 2017
12 октября 2017
11 октября 2017
10 октября 2017

Новости

23 октября 2017
Мариупольская больница скорой помощи купит операционно-реанимационный модуль у фирмы «Леокон Спецбуд» на сумму 3,5 млн грн350 миллионов долларов «заработали» 24 украинские IT-компании при получении незаконного дохода и отмывании средств8,5 миллионов гривен незаконных расходов выявлено при проведении «Евровидения-2017»КП «Ровненское ДЭУ автодорог» купит трубы из полиэтилена у фирмы «Евротрубпласт» на сумму более 2,5 млн грнС ноября в Украине повысятся цены на газРейдерский захват Мужиевского золотоносного рудника «Карпатской рудной компании» в Закарпатье«Шляхбуд-ІФ» отремонтирует улицу Вовчинецкой для Управления строительства Ивано-Франковского горисполкома на сумму почти 5,6 млн грнЗа какие заслуги? НБУ обязано раскрыть причины, по которым правлению были значительно повышены окладыНеизвестные демонтируют здание, принадлежащее «Одестеплокоммунэнерго» после рейдерского захвата Цеха эмалированных труб в Одессе
20 октября 2017

Київські комунальники вирішили озеленити місто, приховавши при цьому трохи «зелених» у кишенях

Київські комунальники вирішили озеленити місто, приховавши при цьому трохи «зелених» у кишенях

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Шевченківського району міста Києва, за результатами аукціону, який відбувся 3 квітня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було перевитрачено 90 750,00 гривень.

Вказана сума була перевитрачена при закупівлі сумішей насіння газонних трав, в результаті формального підходу замовника до оцінки найвигіднішої пропозиції ТОВ «Агровектор+».

Всього в аукціоні приймали участь чотири підприємства і один приватний підприємець: ТОВ «Агровектор+», ТОВ «Алгоритм-Мега», ТОВ «Нью Фільтер», ПАТ «Вега» та ФОП Цимбалюк Вадим Васильович.

В результаті, замовник торгів акцептував пропозицію ТОВ «Нью Фільтер», вартість товару якого склала 990 000,00 гривень.

Водночас, ТОВ «Агровектор+» запропонувало поставити насіння трав’яних сумішей значно дешевше - 899 250,00 гривень, однак його пропозиція була відхилена. Підставами відхилення стали декілька формальних помилок, які допустив учасник аукціону, а саме помилково зазначив у власній довідці, що він є пов’язаною особою з іншими учасниками, пропустивши слово «не» та не надав довідку про те, що він самостійно відповідає за зміст власної пропозиції та дотримання норм чинного законодавства.

Вищезазначені обставини складно назвати суттєвими, оскільки очевидним є їхня виключна формальність.

По-перше, цілком зрозуміло, що приймаючи участь у торгах навряд чи учасник добровільно вказує про свою пов’язаність з іншими підприємствами. Зазначена помилка є простою опискою, яка була допущена при підготовці документації для участі в аукціоні.

По-друге, відповідно до умов тендерної документації замовник самостійно визнав формальними технічні помилки та описки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції.

Крім того, в тендерній документації серед інших документів, які повинні завантажити учасники в систему електронних закупівель, нічого не сказано про окрему довідку щодо персональної відповідальності за зміст пропозиції та дотримання норм чинного законодавства.

Натомість, така інформація є декларативною та заздалегідь говорить про згоду учасника із відповідним твердженням.

Більш того, в тексті інших документів учасника, додатково підтверджується така згода щодо відповідальності за зміст наданої пропозиції та погодження з її умовами.

Також слід зазначити, що в тендерній документації замовник зазначив, що пропозиції учасників будуть відхилені лише у разі їх невідповідності кваліфікаційним критеріям.

В свою чергу діючим законодавством встановлений вичерпний перелік таких критеріїв. Однак, надання вищезгаданої довідки не відноситься до кваліфікаційних критеріїв та як наслідок не є правомірною підставою для відхилення пропозиції учасника аукціону.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи м. Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Loading...
Комментарии (1):
Гость (10.08.2017 14:42):
Тупой боксер


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.