Київські комунальники вирішили озеленити місто, приховавши при цьому трохи «зелених» у кишенях

Сфера интересов: Публичные закупки
10.08.2017
Київські комунальники вирішили озеленити місто, приховавши при цьому трохи «зелених» у кишенях - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Шевченківського району міста Києва, за результатами аукціону, який відбувся 3 квітня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було перевитрачено 90 750,00 гривень.

Вказана сума була перевитрачена при закупівлі сумішей насіння газонних трав, в результаті формального підходу замовника до оцінки найвигіднішої пропозиції ТОВ «Агровектор+».

Всього в аукціоні приймали участь чотири підприємства і один приватний підприємець: ТОВ «Агровектор+», ТОВ «Алгоритм-Мега», ТОВ «Нью Фільтер», ПАТ «Вега» та ФОП Цимбалюк Вадим Васильович.

В результаті, замовник торгів акцептував пропозицію ТОВ «Нью Фільтер», вартість товару якого склала 990 000,00 гривень.

Водночас, ТОВ «Агровектор+» запропонувало поставити насіння трав’яних сумішей значно дешевше - 899 250,00 гривень, однак його пропозиція була відхилена. Підставами відхилення стали декілька формальних помилок, які допустив учасник аукціону, а саме помилково зазначив у власній довідці, що він є пов’язаною особою з іншими учасниками, пропустивши слово «не» та не надав довідку про те, що він самостійно відповідає за зміст власної пропозиції та дотримання норм чинного законодавства.

Вищезазначені обставини складно назвати суттєвими, оскільки очевидним є їхня виключна формальність.

По-перше, цілком зрозуміло, що приймаючи участь у торгах навряд чи учасник добровільно вказує про свою пов’язаність з іншими підприємствами. Зазначена помилка є простою опискою, яка була допущена при підготовці документації для участі в аукціоні.

По-друге, відповідно до умов тендерної документації замовник самостійно визнав формальними технічні помилки та описки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції.

Крім того, в тендерній документації серед інших документів, які повинні завантажити учасники в систему електронних закупівель, нічого не сказано про окрему довідку щодо персональної відповідальності за зміст пропозиції та дотримання норм чинного законодавства.

Натомість, така інформація є декларативною та заздалегідь говорить про згоду учасника із відповідним твердженням.

Більш того, в тексті інших документів учасника, додатково підтверджується така згода щодо відповідальності за зміст наданої пропозиції та погодження з її умовами.

Також слід зазначити, що в тендерній документації замовник зазначив, що пропозиції учасників будуть відхилені лише у разі їх невідповідності кваліфікаційним критеріям.

В свою чергу діючим законодавством встановлений вичерпний перелік таких критеріїв. Однак, надання вищезгаданої довідки не відноситься до кваліфікаційних критеріїв та як наслідок не є правомірною підставою для відхилення пропозиції учасника аукціону.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи м. Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Комментарии 1
Гость 10.08.2017 14:42
Тупой боксер

Лента новостей

Комментарии