Посадові особи Маріупольського порту витратили більше ніж 700 тис. гривень на юридичні консультації

Сфера интересов: Публичные закупки
28.02.2013
Посадові особи Маріупольського порту витратили більше ніж 700 тис. гривень на юридичні консультації

Джерело: Верховенство права

Громадська організація «Верховенство права» звернулась із заявами до Прокуратури Донецької області, Держфінінспекції в Донецької області, СБУ в Донецької області, ГУМВС в Донецької області, Генеральної прокуратури України щодо неправомірної поведінки посадових осіб ДП «Маріупольський морський торговельний порт», стосовно надмірного використання ними бюджетних коштів.


ДП «Маріупольський морський торговельний порт» за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Юридичний альянс» на послуги в галузі права протягом 2013 року на 708 тис. грн., хоча згідно з протоколом розкриття пропозицій, «Юридичний альянс» прийшов на тендер з ціною 648 тис. грн.


Єдиним конкурентом на тендері було ТОВ «Актіо люкс», з пропозицією про надання юридичних послуг на суму 708 тис. грн., засноване Андрієм Панченко. Раніше він був відомий як юрисконсульт «Юридичного альянсу».


Звіт про проведення цієї закупівлі, у якому мало б бути пояснення, на сайті «ВДЗ» відсутній.


Замовлення посадовими особами послуг по завищеним цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.


Слід зазначити, що на цей час начальником ДП «Маріупольський морський торговельний порт» є  Росинський Олексій Костянтинович.

Громадська організація «Верховенство права» в своїх заявах просить провести перевірку щодо додержання посадовими особами ДП «Маріупольський морський торговельний порт» вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.


Нижче наводимо текст заяви

Прокурору Донецької області
Вишинському Володимиру Степановичу
83015, м. Донецьк-15, вул. ім. Генерала Антонова, 2

Начальнику СБУ в Донецькій області
Пєлєха Олександру Володимировичу
83114, м. Донецьк, вул. Щорса, 62

Начальнику Держфінінспекції в Донецькій області
Соколову Олегу Анатолійовичу
83017, м. Донецьк, вул. Шевченка, 26

Начальнику ГУМВС в Донецькій області
Дубовик Віктору Борисовичу
83001, м. Донецьк, вул. Горького, 61

Генеральному прокурору України
Пшонка Віктору Павловичу
01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15

ЗАЯВА
про порушення законодавства в сфері державних закупівель

Аналізуючи ситуацію, яка склалась в сфері державних закупівель та вивчаючи інформацію, яка розміщена на офіційному інформаційному бюлетні «Вісник державних закупівель», Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що ДП «Маріупольський морський торговельний порт» 20 лютого 2013 року за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Юридичний альянс» на послуги в галузі права протягом 2013 року на 708 тис. грн.


Порт найняв юристів для консультацій з питань роботи з контролюючими та правоохоронними органами, судової практики судів касаційних інстанцій, юридичного реагування на неправомірні дії контрагентів замовника, державних органів та інших осіб, тощо.


Засновником ТОВ «Юридичний альянс» є юрист Антон Зубков, відомий як керівник харківського осередку Асоціації протидії недобросовісній конкуренції.


Єдиним конкурентом на тендері було ТОВ «Актіо люкс», засноване Андрієм Панченко. Раніше він був відомий як юрисконсульт «Юридичного альянсу».


Згідно з протоколом розкриття пропозицій, «Юридичний альянс» прийшов на тендер з ціною 648 тис. грн., а «Актіо лекс» пропонувало послуги за 708 тис. грн. Однак з незрозумілих причин пропозицію майбутнього переможця було акцептовано вже з ціною 708 тис. грн. Звіт про проведення цієї закупівлі, у якому мало б бути пояснення, на сайті «ВДЗ» відсутній. Замість нього у відповідному розділі порт опублікував звіт про інший свій тендер на придбання м’яса.


В 2012 році Маріупольський МТП також наймав «Юридичний альянс» для консультування. Тоді послуги коштували 864 тис. грн.


В даній ситуації чітко проглядається добре налаштований корупційний ланцюг, оскільки такі незаконні дії можуть бути здійснені тільки при наявності узгодженості між
учасниками та замовниками конкурсних торгів.


Згідно ст. 5 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» органи прокуратури України, спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції в межах повноважень, визначених конституцією України.


Стаття 29 ГПК України та стаття 5 ЗУ «Про прокуратуру» надає прокурору право у випадку наявності порушень або загрози порушень економічних, політичних або інших державних інтересів звернутися до суду з позовом в інтересах держави.


Порушення законодавства про бюджетну систему України – використання бюджетних коштів всупереч їх цільовому призначенню або недотримання порядку проведення операцій з бюджетними коштами, як це встановлено чинним бюджетним законодавством, заподіює значних збитків державі та українському народу.


Вважаємо, що закупка товарів по завищеним цінам є навмисним розкраданням бюджетних коштів.


Згідно ст. 43 Закону України «Про здійснення державних закупівель» за порушення вимог, установлених цим Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до цього Закону, члени комітету з конкурсних торгів замовника (генерального замовника), члени органу оскарження, службові (посадові) особи Уповноваженого органу, службові (посадові) особи органів Державного казначейства України (обслуговуючого банку) несуть відповідальність згідно із законами України.


На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 5 ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», п.п. 4, 6 Положення про державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 № 499/2011, ст. 5 ЗУ «Про прокуратуру»,


ПРОСИМО:

1. Провести перевірку щодо додержання ДП «Маріупольський морський торговельний порт» Закону України «Про здійснення державних закупівель» під час проведення тендерних процедур та у випадку наявності порушень домогтися притягнення винних осіб до відповідальності.
2. Додатково ГУМВС в Донецькій області:
Розпочати досудове розслідування та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.
3. Додатково Прокуратуру Донецької області:
Звернутися з позовною заявою до суду в інтересах держави про розірвання або визнання недійсними договору про надання послуг в галузі права, укладеного 20.02.2013 р. між ДП «Маріупольський морський торговельний порт» та ТОВ «Юридичний альянс».


З повагою,

Голова правління
ГО «Верховенства права» В.І. Семенов


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии