Чиновники нацгвардії на аукціоні переплатили за вугілля понад 95 тисяч гривень

Сфера интересов: Публичные закупки
26.07.2017
Чиновники нацгвардії на аукціоні переплатили за вугілля понад 95 тисяч гривень - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Військовою частиною 3027 Національної гвардії України, за результатами аукціону, який відбувся 07 червня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», по закупівлі кам’яного вугілля, було перевитрачено зайві 95 200,00 гривень через формальні підстави з відхилення найвигіднішої пропозиції.

Всього в аукціоні приймали участь сім підприємств: ПП «Сев-Сервіс 2000», ТОВ «Ф’южн-У», ТОВ «Регіон-Юг-Торг», ПП «Вугледаренергоплюс», ТОВ «Славресурс», ТОВ «Вуглеторфзбагачення» та ТОВ «Укрвугілляресурс».

Так, Військовою частиною 3027 Національної гвардії України було обрано переможцем та акцептовано пропозицію ПП «Вугледаренергоплюс» - 1 148 000,00 гривень.
Водночас, двоє інших учасників аукціону запропонували значно вигідніші ціни на вугілля, ПП «Сев-Сервіс 2000» - 1 052 500,00 гривень та ТОВ «Ф’южн-У» - 1 052 800,00 гривень. Пропозиція ПП «Сев-Сервіс 2000» була відхилена через суттєві недоліки у документах учасника.

Між тим, пропозиція ТОВ «Ф’южн-У», була відхилена через те, що надана учасником копія витягу з реєстру платників ПДВ не була посвідчена підписом уповноваженої особи та печаткою підприємства.

Варто зазначити, що відсутність посвідчення одного з документів, дійсність та інформацію якого можна швидко та безкоштовно перевірити в офіційному джерелі, можна віднести до формальних помилок.

Так, інформацію про реєстрацію суб’єкта господарювання платником ПДВ, можливо перевірити на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України - https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx.

До того ж, замовник при підготовці тендерної документації припустився помилки та не зазначив перелік формальних помилок. Водночас помилки пов’язані з оформленням тендерної пропозиції, які не впливають на її зміст відносяться саме до формальних помилок.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулась до контролюючих органів, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии