Київське управління праці та соціального захисту переплатить за ремонт будівлі "зайві" 294 тисячі гривень
06.06.2017
Київське управління праці та соціального захисту переплатить за ремонт будівлі

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Управлінням праці та соціального захисту населення Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, за результатами аукціону, який відбувся 5 травня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було перевитрачено 294 472,72 гривень.

Вказана сума була перевитрачена при замовленні капітального ремонту з утеплення фасаду будівлі райдержадміністрації, в результаті формального підходу замовника до оцінки найвигіднішої пропозиції ТОВ «Буд-Велл».

Всього в аукціоні приймали участь три підприємства: ТОВ «Буд-Велл», ТОВ «Будінком Груп» та ТОВ «Будівельна компанія «Легобуд».

Так, замовник торгів акцептував пропозицію ТОВ «Будінком Груп» вартістю 2 499 977,00 гривень, в той час коли ТОВ «Буд-Велл» запропонувало виконати роботи з утеплення фасаду за 2 205 504,28 гривень. Однак пропозиція ТОВ «Буд-Велл» була відхилена через те, що декілька документів наданих у складі тендерної пропозиції учасника поряд із підписом уповноваженої особи та печаткою підприємства не містили фрази «згідно з оригіналом».

Варто зазначити, що відсутність такого завірення скоріш можна віднести до несуттєвих помилок, оскільки відповідно до умов тендерної документації замовник самостійно визнав формальними технічні, механічні та інші помилки, що пов'язані з оформленням тендерної пропозиції.

До того ж, допущений недолік не змінює безпосередній зміст тендерної пропозиції та не впливає на конкурентоздатність учасника процедури закупівлі.
З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи міста Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.