Инициативы

25 мая 2018
22 мая 2018
17 мая 2018
16 мая 2018
15 мая 2018
14 мая 2018
11 мая 2018

Новости

25 мая 2018
17 мая 2018
16 мая 2018

Дрогобицький Комбінат міського господарства переплатив більше півмільйона гривень на аукціоні

Дрогобицький Комбінат міського господарства переплатив більше півмільйона гривень на аукціоні

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Комунальним підприємством «Комбінат міського господарства» Дрогобицької міської ради, за результатами аукціону, який відбувся 10 березня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», по закупівлі бітуму, було перевитрачено 501 001,00 гривень через формальну помилку найвигіднішого учасника аукціону.

Цього разу в аукціоні приймали участь вісім підприємств: ТОВ «Торговий дім «Біоіл», ТОВ «Отава-Трейд», ТОВ фірма «Алеко», ТОВ «Дорматпостач», ТОВ «Терминал-МК», ТОВ «Торговий дім «Атлантік», ТОВ «Компанія Адванс» та ТОВ «Біт Трейдінг».

Так, замовник торгів акцептував пропозицію ТОВ «Торговий дім «Атлантік» вартістю 2 450 000,00 гривень.

Водночас, ТОВ «Торговий дім «Біоіл» запропонувало поставити аналогічний товар на 501 001,00 гривень дешевше. Однак пропозиція найвигіднішого учасника була відхилена через те, що один із паспортів якості на товар не був перекладений з російської на українську мову.

Варто зазначити, що замовником на підтвердження якості товару вимагався сертифікат відповідності або посвідчення про якість на товар чи інший документ, який підтверджує, якість та відповідність продукції, чинний на момент подання пропозиції.

ТОВ «Торговий дім «Біоіл» окрім паспортів якості, надало у складі пропозиції чинні сертифікати відповідності на українській мові, яких було достатньо для акцептування пропозиції найвигіднішого учасника.

Тож, відсутність перекладу одного з паспортів якості скоріш можна віднести до несуттєвих, ніж до істотних помилок, оскільки учасник міг його й не надавати.

До того ж, замовник самостійно зазначив в тендерній документації про те, що визнає формальними помилки, що не нівелюють технічний потенціал та конкурентоздатність учасника.

Варто зазначити, що істотною умовою та єдиним критерієм оцінки було визначено ціну заявки. При цьому, розбіг між ціною акцептованої пропозиції та ТОВ «Торговий дім «Біоіл» склав цілих півмільйона гривень.

За таких обставин, не зрозуміло чому несуттєва формальність стала причиною втрати чималих коштів з бюджету.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Львівської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.