Академія сухопутних військ ім. Сагайдачного закупила паливо на тендері із значною переплатою

Сфера интересов: Публичные закупки
04.05.2017
Академія сухопутних військ ім. Сагайдачного закупила паливо на тендері із значною переплатою - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Національною академією сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, за результатами аукціону, який відбувся 24 березня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», по закупівлі бензину, було перевитрачено зайві 108 850,00 гривень через формальний підхід до оцінки пропозиції найвигіднішого учасника.

Всього в аукціоні приймали участь п’ять підприємств: ТОВ «Техойл ТК», ТОВ «Галицький грифон», ПП «Окко Контракт», ТОВ «Вог Трейд» та ТОВ «Матен-Прикарпаття».

Так, Замовником торгів було обрано переможцем та акцептовано пропозицію ПП «Окко Контракт» вартістю 3 474 000,00 гривень.

Водночас, двоє учасників аукціону запропонували значно вигідніші ціни на пальне ТОВ «Техойл ТК» - 3 341 700,00 гривень та ТОВ «Галицький грифон» - 3 365 150,00 гривень.

Слід зазначити, що спершу замовником було акцептовано пропозицію ТОВ «Техойл ТК», проте в подальшому учасник відмовився від підписання договору про закупівлю, через що його пропозицію й було відхилено.

Однак, наступна пропозиція ТОВ «Галицький грифон» безпідставно була відхилена через відсутність документів, які підтверджують повноваження посадової особи учасника та які, насправді, мали місце у складі тендерної пропозиції останнього.

Так, замовником в тендерній документації було запропоновано декілька варіантів надання відповідної інформації: копією статуту або іншого установчого документу, випискою з протоколу засновників, наказом про призначення, довіреністю у разі надання повноваження за дорученням або ж іншим документом, що підтверджує повноваження посадової особи учасника на підписання документів тендерної пропозиції, з наданням копії паспорту та ідентифікаційного коду уповноваженої особи.

Так, учасником було надано копію статуту та протоколу установчих зборів засновників, де було зазначено директора, а також його паспортні дані та ідентифікаційний код.

До того ж, дізнатись інформацію про осіб, на яких покладено обов’язки представляти інтереси підприємства-учасника під час участі у процедурі закупівлі можна в найкоротший термін оформивши безкоштовний запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/.

Таким чином, найбільш економічно вигідна пропозиція була відхилена замовником з неіснуючих причин та переможцем визнано підприємство, яке на даному конкурсі пропонувало товар за вищою ціною.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Львівської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии