Славутський інтернат переплатив «зайві» 112 тисяч гривень за булочки для дітей

Сфера интересов: Публичные закупки
31.03.2017
Славутський інтернат переплатив «зайві» 112 тисяч гривень за булочки для дітей - Верховенство Права

Громадській організації «Верховенство права» стало відомо, що Славутським обласним спеціалізованим ліцеєм-інтернатом поглибленої з підготовки учнів в галузі науки, за результатами аукціону, який відбувся 03 березня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», по закупівлі хлібобулочних виробів, було перевитрачено зайві 112 397,50 гривень через формальний підхід замовника при оцінці пропозицій учасників аукціону.

Всього в аукціоні приймали участь чотири учасника: ПрАТ «Ізяславський хлібозавод», ПрАТ «Славутський хлібозавод», ТОВ «Агробізнес» та ТОВ «Торговий дім «Хмельницькхліб».

Так, Славутським обласним спеціалізованим ліцеєм-інтернатом з поглибленої підготовки учнів в галузі науки, було акцептовано пропозицію ТОВ «Торговий дім «Хмельницькхліб» вартістю 451 397,50 гривень.

В той же час, двоє учасників аукціону запропонували більш дешеві пропозиції. Зокрема, ПрАТ «Ізяславський хлібозавод» запропонувало поставили хлібобулочні вироби за 338 999,00 гривень. Проте, пропозиція учасника була відхилена через ряд суттєвих недоліків. Наступну більш низьку ціну запропонувало ПрАТ «Славутський хлібозавод» - 339 000,00 гривень. Однак, пропозиція цього учасника була відхилена у зв’язку з відсутністю гарантійного листа щодо погодження з істотними умовами договору.

Сама по собі доцільність надання такого листа є досить сумнівною, оскільки про свою згоду з вимогами замовника та договору учасник зазначив у тексті своєї пропозиції.

До того ж, у будь-якому випадку перед наданням пропозиції для участі у торгах, учасник знайомиться з тендерною документацією та її умовами. Отже, не логічно приймати участь у закупівлях, не будучи згодним з умовами тендерної документації.

Таким чином, допущений недолік є суто формальним, оскільки згода з істотними умовами договору підтверджена в інших документах наданих учасником та в самому волевиявленні учасника щодо участі в торгах.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Хмельницької області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии