Инициативы

22 июня 2018
21 июня 2018
20 июня 2018
19 июня 2018
18 июня 2018
15 июня 2018

Новости

22 июня 2018
21 июня 2018

Міністерство юстиції замовило ремонт комп’ютерів з переплатою у 136 тисяч гривень

Міністерство юстиції замовило ремонт комп’ютерів з переплатою у 136 тисяч гривень

Громадській організації «Верховенство право» стало відомо, що Міністерством юстиції України, за результатами аукціону, який відбувся 16 лютого 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», за ремонт офісної техніки було переплачено 136 454,76 гривень через формальні недоліки в тендерній пропозиції одного із найвигідніших учасників.

Всього в аукціоні приймали участь п’ять учасників: ТОВ «Зета-Техно», ТОВ «Технософтсервіс», ТОВ «В.М.», ТОВ «Укрмайстер-ІТ» та ТОВ «Інфотрейд».

Так, Міністерством юстиції України, було акцептовано пропозицію ТОВ «В.М.», вартість робіт якого склала 761 114,76 гривень, в той час як в аукціоні приймав участь інший учасник ТОВ «Зета-Техно», який запропонував найвигіднішу ціну серед усіх учасників - 624 660,00 гривень. Проте, пропозиція ТОВ «Зета-Техно» була відхилена у зв’язку із відсутністю у тендерній пропозиції пункту із зобов’язанням виконати, у разі перемоги, всі умови договору.

Допущений недолік скоріш можна віднести до формальних, ніж до суттєвих помилок, оскільки він більше пов'язаний із оформленням пропозиції. До того ж, в тексті тендерної пропозиції зазначено про згоду учасника виконати вимоги замовника та договору.
Окремо згода виконати істотні умови договору прописана в проекті договору та документі з істотними умовами договору. Тож учасник триразово підтвердив свої наміри сумлінно виконати всі вимоги замовника.

Не можна залишити поза увагою й той факт, що переможець торгів, також не включив у свою пропозицію необхідний пункт про згоду виконати всі умови передбачені договором, у разі перемоги.

Громадська організація «Верховенство права» намагалась отримати коментар з даного приводу у секретаря тендерного комітету замовника, Ганни Тимофєєвої, яка зазначила, що додаткових міркувань, крім тих, що зазначені в протоколі відхилення, не має. Керівництво ТОВ «Зета-Техно», повністю погодились із позицією Громадської організації «Верховенство права» щодо формальних обставин відхилення їх пропозиції на аукціоні.

Свою думку з визначення переможця даного тендеру, висловив адвокат і голова правління Громадської організації «Верховенство права», Юрій Васильєв.

На цьому тендері, ми побачили яскравий приклад подвійних стандартів у виконанні чиновників. Перевірку документів одних підприємств, чиновники проводять дуже прискіпливо, документи перевіряють майже під мікроскопом та відхиляються пропозицію з найсмішніших підстав. Щодо інших підприємств, ситуація кардинально інша, документи перевіряють із "заплющеними очима" та тих самих підстав, з яких відхилили іншу пропозицію, просто не помічають. Така ситуація нажаль не є випадковою і останнім часом зустрічається все частіше. Не реагувати на неї, означає дозволяти чиновникам діяти з кожним разом все нахабніше.

З метою недопущення таких дій чиновників у майбутньому, громадська організація направила звернення до контролюючих органів, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет дій чиновників та розірвати укладений з порушеннями договір.

 

 


 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.