Инициативы

17 октября 2018
16 октября 2018
12 октября 2018
11 октября 2018
10 октября 2018
5 октября 2018
3 октября 2018

Новости

17 октября 2018
В Одессе прошел форум «Дисциплинарная ответственность в области правосудия»Тернопільський радіозавод "Оріон" проданий за 57 мільйонів гривеньУ Харьковского отеля «Баден-Баден» отобрали "четыре звезды"Кто поможет украинским фермерам выжить, если государство их игнорирует?По заказу Николаевского горсовета сделают ремонт и термосанацию здания детского сада №87 на сумму почти 10 млн грнВ Шепетовке Хмельницкой области заезжие рейдеры захватили ФХ «Сварог»Работа «Росток-Холдинг» и все 17 его предприятий заблокирована. Судебный спор или рейдерский захват?По заказу Волынской ОГА отремонтируют дорогу Задыба-Клюськ Турийского района Волынской области на сумму более 14 млн грнВ Киевской области совершена пятая попытка рейдерского захвата ФХ «Хорс-КЛН»Украинские аграрии ищут защиты у властей от экспорта некачественной и дешевой гречки из РФПо заказу филиала «Харьковтрансгаз» проведут ремонт установки электрообогрева оборудования на сумму почти 5 млн грн
16 октября 2018

Міністерство юстиції замовило ремонт комп’ютерів з переплатою у 136 тисяч гривень

Міністерство юстиції замовило ремонт комп’ютерів з переплатою у 136 тисяч гривень

Громадській організації «Верховенство право» стало відомо, що Міністерством юстиції України, за результатами аукціону, який відбувся 16 лютого 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», за ремонт офісної техніки було переплачено 136 454,76 гривень через формальні недоліки в тендерній пропозиції одного із найвигідніших учасників.

Всього в аукціоні приймали участь п’ять учасників: ТОВ «Зета-Техно», ТОВ «Технософтсервіс», ТОВ «В.М.», ТОВ «Укрмайстер-ІТ» та ТОВ «Інфотрейд».

Так, Міністерством юстиції України, було акцептовано пропозицію ТОВ «В.М.», вартість робіт якого склала 761 114,76 гривень, в той час як в аукціоні приймав участь інший учасник ТОВ «Зета-Техно», який запропонував найвигіднішу ціну серед усіх учасників - 624 660,00 гривень. Проте, пропозиція ТОВ «Зета-Техно» була відхилена у зв’язку із відсутністю у тендерній пропозиції пункту із зобов’язанням виконати, у разі перемоги, всі умови договору.

Допущений недолік скоріш можна віднести до формальних, ніж до суттєвих помилок, оскільки він більше пов'язаний із оформленням пропозиції. До того ж, в тексті тендерної пропозиції зазначено про згоду учасника виконати вимоги замовника та договору.
Окремо згода виконати істотні умови договору прописана в проекті договору та документі з істотними умовами договору. Тож учасник триразово підтвердив свої наміри сумлінно виконати всі вимоги замовника.

Не можна залишити поза увагою й той факт, що переможець торгів, також не включив у свою пропозицію необхідний пункт про згоду виконати всі умови передбачені договором, у разі перемоги.

Громадська організація «Верховенство права» намагалась отримати коментар з даного приводу у секретаря тендерного комітету замовника, Ганни Тимофєєвої, яка зазначила, що додаткових міркувань, крім тих, що зазначені в протоколі відхилення, не має. Керівництво ТОВ «Зета-Техно», повністю погодились із позицією Громадської організації «Верховенство права» щодо формальних обставин відхилення їх пропозиції на аукціоні.

Свою думку з визначення переможця даного тендеру, висловив адвокат і голова правління Громадської організації «Верховенство права», Юрій Васильєв.

На цьому тендері, ми побачили яскравий приклад подвійних стандартів у виконанні чиновників. Перевірку документів одних підприємств, чиновники проводять дуже прискіпливо, документи перевіряють майже під мікроскопом та відхиляються пропозицію з найсмішніших підстав. Щодо інших підприємств, ситуація кардинально інша, документи перевіряють із "заплющеними очима" та тих самих підстав, з яких відхилили іншу пропозицію, просто не помічають. Така ситуація нажаль не є випадковою і останнім часом зустрічається все частіше. Не реагувати на неї, означає дозволяти чиновникам діяти з кожним разом все нахабніше.

З метою недопущення таких дій чиновників у майбутньому, громадська організація направила звернення до контролюючих органів, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет дій чиновників та розірвати укладений з порушеннями договір.

 

 


 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.