Київські комунальники провели тендер з переплатою більше ніж мільйон гривень

Сфера интересов: Публичные закупки
16.02.2017
Київські комунальники провели тендер з переплатою більше ніж мільйон гривень - Верховенство Права

30 січня 2017 року Комунальним підприємством «Житлоінвестбуд-УКБ», за результатами аукціону, який відбувся 24 січня 2017 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТОВ «Архітектурна Реноваційна Група» на виконання проектних робіт стадії «Робоча документація» по об’єкту «Будівництво загальноосвітньої школи з басейном на житловому масиві Осокорки, 10 мікрорайон, ділянки 65, 66 в Дарницькому районі міста Києва». Вартість робіт склала 3 791 400,00 гривень.

Всього в аукціоні приймали участь п’ять учасників: ТОВ «Водбуд-Україна», ДП «Науково-дослідний і проектний інститут містобудування», ДП «Український науково-дослідний і проектний інститут цивільного будівництва «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД», ТОВ «Український холдинг будівельних проектів» та ТОВ «Архітектурна Реноваційна Група».

Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Водбуд-Україна» - 2 480 000,00 гривень, яка виявилась на 1 311 400,00 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець торгів. Однак, пропозиція учасника була відхилена у зв’язку із відсутністю листа-згоди з істотними умовами договору та документа із описом і прикладами формальних помилок.

Варто зазначити, що перед наданням пропозиції для участі в аукціоні учасник знайомиться з тендерною документацією та її умовами. Факт надання пропозиції для участі у торгах свідчить про згоду учасника з усіма умовами, зазначеними у тендерній документації.

Діючим законодавством не встановлений обов’язок для учасників тендеру, крім інших документів, надавати також інформацію із описом та прикладами формальних помилок, допущення яких учасниками в тендерних пропозиціях не призведе до відхилення їх пропозицій. Натомість, висвітлення питання щодо допущення формальних помилок покладається саме на замовника торгів.

Варто також зазначити, що замовник не зазначив про допущення учасником у наданій тендерній пропозиції будь-яких формальних помилок. Таким чином, замовник послався на формальні підстави та безпідставно відхилив пропозицію, яка могла зекономити 1 311 400,00 гривень.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи м. Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 

 


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии