Київські чиновники переплатили більше мільйона гривень на аукціоні

Сфера интересов: Публичные закупки
06.01.2017
Київські чиновники переплатили більше мільйона гривень на аукціоні - Верховенство Права

2 грудня 2016 року Комунальним підприємством Виконавчого органу Київської міської ради по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду міста Києва «Плесо», за результатами аукціону, який відбувся 28 листопада 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТОВ «Ріальто» на виконання проектних робіт. Вартість робіт склала 2 856 500,00 гривень.

Всього в аукціоні приймали участь п’ять учасників: ТОВ «Ріальто», ТОВ «Інститут «Київдормістпроект», ТОВ «Укргеоком», ТОВ «Київінжпроект» та ПП «Універсалгазбуд».

Найменшу ціну запропонувало ПП «Універсалгазбуд» - 1 348 604,51 гривень, яка виявилась на 1 507 895,49 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець торгів. Проте, через те, що учасник не надав тендерне забезпечення у вигляді банківської гарантії його пропозиція була відхилена.

Наступну нижчу ціну запропонувало ТОВ «Укргеоком» - 1 670 000,00 гривень, яка виявилась на 1 186 500,00 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець торгів. Однак, замовник прийняв рішення про відхилення цієї пропозиції у зв’язку із помилковим зазначенням у тендерній документації строку виконання робіт «90 днів і вище», замість потрібного «не вище 90 календарних днів з дати підписання договору про закупівлю».

Проте, відповідно із змістом довідки «Тендерна пропозиція» учасник погодився з усіма умовами тендерної документації по зазначених торгах та із основними умовами договору, які будуть включені у договір про закупівлю, у тому числі на строк виконання робіт не більше ніж 90 календарних днів.

Більш того, перед наданням пропозиції для участі у конкурсних торгах учасник знайомиться з документацією конкурсних торгів та її умовами. Факт надання пропозиції для участі у конкурсних торгах свідчить про згоду учасника з усіма умовами, зазначеними у документації конкурсних торгів.

Таким чином, технічна помилка, при зазначенні строку дії тендерної пропозиції не є підставою для переплати 1 186 500,00 гривень на аукціоні.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи міста Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии