ДК «Газ України» переплатило 150 тисяч гривень на аукціоні

Сфера интересов: Публичные закупки
29.12.2016
ДК «Газ України» переплатило 150 тисяч гривень на аукціоні - Верховенство Права

6 грудня 2016 року Дочірньою компанією «Газ України» НАК «Нафтогаз України», за результатами аукціону, який відбувся 28 листопада 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТДВ «Інженерно-будівельна фірма «ЛДС» на закупівлю 239 штук ста тестерів акумуляторних. Вартість товару склала 265 991,10 гривень.

Всього в аукціоні приймали участь чотири учасника: ПрАТ «Укртехприлад Торговельний дім», ТОВ «Енерсіс», ТДВ «Інженерно-будівельна фірма «ЛДС» та ТОВ «Олмакс Сістемс».

Найменшу ціну запропонувало ПрАТ «Укртехприлад Торговельний дім» - 114 600,00 гривень, яка виявилась на 151 391,10 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець торгів. Однак, замовник відхилив пропозицію вказаного учасника через те, що він надав документи в яких неправильно зазначив строк дії пропозиції та строк поставки товару, що суперечило вимогам тендерної документації, а також не надав довідник щодо екологічно-соціальної політики учасника.

Наступну нижчу ціну запропонувало ТОВ «Енерсіс» - 115 000,00 гривень, яка виявилась на 150 991,10 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець торгів. Проте, пропозиція цього учасника також була відхилена у зв’язку із зазначенням у довідці про відсутність корупційних правопорушень інформації лише відносно уповноваженої особи та відсутності даних щодо директора підприємства. Крім того, замовник зазначив, що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб не міститься пояснень щодо причини відсутності відмітки про відсутність кінцевого бенефіціарного власника даного учасника.

Проаналізувавши підстави відхилення пропозиції ТОВ «Енерсіс», стає очевидним поверхневе ставлення замовника до розгляду наданих учасником документів та як наслідок несправедливе відхилення економічно вигідної пропозиції учасника.

Слід зазначити, що інформація про осіб, яких було притягнуто до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень наявна в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення доступ до якого є вільним в офіційному кабінеті електронних сервісів Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/. Крім того, згідно із діючим законодавством вказана інформація надається лише переможцем процедури закупівлі у визначений законодавством строк.

Також, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у графі «Перелік засновників юридичної особи» міститься інформація із поясненням причин відсутності кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

З вищезазначеного вбачається, що замовник не приділив належної уваги розгляду однієї з найбільш економічно вигідних пропозицій та витратив зайві 150 991,10 гривень з бюджету.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи міста Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии