Міграційна служба України створила "сприятливі" умови на аукціоні для "потрібного" учасника?

Сфера интересов: Публичные закупки
14.11.2016
Міграційна служба України створила

"Чесні та прозорі торги – ні, не чули". Таку відповідь можна очікувати від Державної міграційної служби України, яка 12 жовтня 2016 року оголосила про проведення аукціону в системі електронних закупівель «Prozorro» на закупівлю 2 500 штук багатофункціональних принтерів із додатковими картриджами. Очікувана вартість закупівлі складає 34 375 000,00 гривень.

Станом на 12 листопада 2016 року документи до участі в аукціоні надали чотири підприємства та один приватний підприємець: ДП «Коніка Мінолта Україна», ТОВ «Олмакс Сістемс», ТОВ «Амріта Комплексні рішення», ТОВ «ІТ-Стар» та ФОП Серб Павло Павлович.

Відповідно до оголошення про проведення закупівлі, дата аукціону запланована на 19 грудня 2016 року, в той час, як тендерною документацією замовника, передбачено поставку обладнання на наступний день після проведення аукціону, а саме не пізніше 20 грудня 2016 року.

З урахуванням умов поставки товару, а також проаналізувавши документи надані учасниками, можна зазначити, що перспективою проведення такого аукціону, є акцептування пропозиції "потрібного" учасника, під якого, власне, і готувались відповідні торги. Такий учасник скоріш за все вже підготував вантажівки "набиті" відповідною технікою для замовника, чекаючи команди на підписання договору і відвантаження товару. Навіть якщо підприємство-учасник аукціону має достатню кількість працівників та автомобільної техніки, підготувати 2 500 штук багатофункціональних принтерів до відправки замовнику в різні міста України за один день нереально, адже постачальнику потрібно набагато більше часу для перевірки комплектності товару та завантаження його на транспорт для перевезення.

Один з потенційних учасників аукціону вже звертався до замовника в системі «Prozorro» з відповідним зауваженням, але розумної відповіді так і не отримав. Замовник на відріз відмовляється змінювати термін поставки обладнання на більш пізнішу дату, про що письмово надав відповідь в системі «Prozorro».

Варто зазначити, що в жодного учасника, крім ДП «Коніка Мінолта Україна» та ФОП Серб Павло Павлович, відповідно до наданих документів немає відповідної кількості автотранспортну для поставки 2 500 штук багатофункціональних принтерів до різних міст України за один день.

Учаснику ФОП Серб Павлу Павловичу не вдалося завантажити документи, тому є ймовірність його недопуску до участі в аукціоні.

Найцікавішим залишається учасник ДП «Коніка Мінолта Україна», першим завантаживший документи до участі, ознайомитися з якими неможливо через якусь конфіденційну інформацію.

Деякі з учасників, такі як ТОВ «Олмакс Сістемс», ТОВ «Амріта Комплексні рішення», ТОВ «ІТ-Стар» завантажили документи до системи «Prozorro» в неробочий час. Більш того, ТОВ «ІТ-Стар» взагалі завантажило документи 12 листопада 2016 року в суботу о другій годині ночі.

Таким чином, варто усвідомлювати, що більшість із таких учасників аукціону навряд чи зможе поставити товар за вказаних умов, а їх участь може бути, просто на просто, відповідною "масовкою" для вже заздалегіть обраного учасника.

З урахуванням зазначених фактів, Громадська організація «Верховенство права» має можливість зробити висновок, що Державна міграційна служби України навмисно включила в умови тендерної документації дискримінаційні та антиконкурентні умови, намагаючись надати відповідну перевагу вже "заздалегідь обраному переможцю".

З метою виключення із тендерної документації Державної міграційної служби України дискримінаційних та антиконкурентних умов, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи міста Києва.

 


Комментарии 3
Игорь 24.11.2016 12:46
Вот ссылка на документы ФОП Серб Павла Павловича : https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-11-04-001282-b/
Для Наблюдательный 17.11.2016 15:07
Если есть интересная информация пишите нам почту.
Наблюдательный 16.11.2016 22:26
Заинтересовала фраза про достаточное количество автотранспорта у ФОП Серб Павла Павловича. Просто решил посмотреть про него. Оказалось что он играл за последние дни в 201 тендер и ни в один тендер не загружал документы. Он практически везде подает какую то низкую цену и потом не заключает договор. По моему это аферист. Не хотите проверить?

Лента новостей

Комментарии