Инициативы

16 августа 2018
15 августа 2018
14 августа 2018
13 августа 2018
10 августа 2018
9 августа 2018
8 августа 2018
3 августа 2018

Новости

17 августа 2018
16 августа 2018
15 августа 2018
14 августа 2018

Міграційна служба України створила "сприятливі" умови на аукціоні для "потрібного" учасника?

Міграційна служба України створила

"Чесні та прозорі торги – ні, не чули". Таку відповідь можна очікувати від Державної міграційної служби України, яка 12 жовтня 2016 року оголосила про проведення аукціону в системі електронних закупівель «Prozorro» на закупівлю 2 500 штук багатофункціональних принтерів із додатковими картриджами. Очікувана вартість закупівлі складає 34 375 000,00 гривень.

Станом на 12 листопада 2016 року документи до участі в аукціоні надали чотири підприємства та один приватний підприємець: ДП «Коніка Мінолта Україна», ТОВ «Олмакс Сістемс», ТОВ «Амріта Комплексні рішення», ТОВ «ІТ-Стар» та ФОП Серб Павло Павлович.

Відповідно до оголошення про проведення закупівлі, дата аукціону запланована на 19 грудня 2016 року, в той час, як тендерною документацією замовника, передбачено поставку обладнання на наступний день після проведення аукціону, а саме не пізніше 20 грудня 2016 року.

З урахуванням умов поставки товару, а також проаналізувавши документи надані учасниками, можна зазначити, що перспективою проведення такого аукціону, є акцептування пропозиції "потрібного" учасника, під якого, власне, і готувались відповідні торги. Такий учасник скоріш за все вже підготував вантажівки "набиті" відповідною технікою для замовника, чекаючи команди на підписання договору і відвантаження товару. Навіть якщо підприємство-учасник аукціону має достатню кількість працівників та автомобільної техніки, підготувати 2 500 штук багатофункціональних принтерів до відправки замовнику в різні міста України за один день нереально, адже постачальнику потрібно набагато більше часу для перевірки комплектності товару та завантаження його на транспорт для перевезення.

Один з потенційних учасників аукціону вже звертався до замовника в системі «Prozorro» з відповідним зауваженням, але розумної відповіді так і не отримав. Замовник на відріз відмовляється змінювати термін поставки обладнання на більш пізнішу дату, про що письмово надав відповідь в системі «Prozorro».

Варто зазначити, що в жодного учасника, крім ДП «Коніка Мінолта Україна» та ФОП Серб Павло Павлович, відповідно до наданих документів немає відповідної кількості автотранспортну для поставки 2 500 штук багатофункціональних принтерів до різних міст України за один день.

Учаснику ФОП Серб Павлу Павловичу не вдалося завантажити документи, тому є ймовірність його недопуску до участі в аукціоні.

Найцікавішим залишається учасник ДП «Коніка Мінолта Україна», першим завантаживший документи до участі, ознайомитися з якими неможливо через якусь конфіденційну інформацію.

Деякі з учасників, такі як ТОВ «Олмакс Сістемс», ТОВ «Амріта Комплексні рішення», ТОВ «ІТ-Стар» завантажили документи до системи «Prozorro» в неробочий час. Більш того, ТОВ «ІТ-Стар» взагалі завантажило документи 12 листопада 2016 року в суботу о другій годині ночі.

Таким чином, варто усвідомлювати, що більшість із таких учасників аукціону навряд чи зможе поставити товар за вказаних умов, а їх участь може бути, просто на просто, відповідною "масовкою" для вже заздалегіть обраного учасника.

З урахуванням зазначених фактів, Громадська організація «Верховенство права» має можливість зробити висновок, що Державна міграційна служби України навмисно включила в умови тендерної документації дискримінаційні та антиконкурентні умови, намагаючись надати відповідну перевагу вже "заздалегідь обраному переможцю".

З метою виключення із тендерної документації Державної міграційної служби України дискримінаційних та антиконкурентних умов, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи міста Києва.

 


Loading...
Комментарии (3):
Игорь (24.11.2016 12:46):
Вот ссылка на документы ФОП Серб Павла Павловича : https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-11-04-001282-b/
Для Наблюдательный (17.11.2016 15:07):
Если есть интересная информация пишите нам почту.
Наблюдательный (16.11.2016 22:26):
Заинтересовала фраза про достаточное количество автотранспорта у ФОП Серб Павла Павловича. Просто решил посмотреть про него. Оказалось что он играл за последние дни в 201 тендер и ни в один тендер не загружал документы. Он практически везде подает какую то низкую цену и потом не заключает договор. По моему это аферист. Не хотите проверить?


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.