Головний сервісний центр МВС України переплатить за принтери більш ніж півмільйона гривень

Сфера интересов: Публичные закупки
09.11.2016
Головний сервісний центр МВС України переплатить за принтери більш ніж півмільйона гривень - Верховенство Права

У листопаді 2016 року Головним сервісним центром МВС України, за результатами аукціону, який відбувся 1 листопада 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», планується акцептувати пропозицію ТОВ «ІТ-Стар» на закупівлю 300 штук лазерних принтерів. Вартість товару відповідно до пропозиції потенційного переможця, ТОВ «ІТ-СТАР», становить 3 710 700,00 гривень.

Всього в аукціоні приймало участь три підприємства: ТОВ «Мегапринт Сервіс», ТОВ «Айті-Солюшнс» та ТОВ «ІТ-Стар».

Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Мегапринт Сервіс» - 3 186 000,00 гривень, яка виявилась меншою за ціну переможця на 524 700,00 гривень.

Пропозицію ТОВ «Мегапринт Сервіс» було відхилено через те, що тендерна пропозиція учасника не містить свідоцтв, сертифікатів відповідності, якості на товар, а також довідки в довільній формі щодо гарантійного строку на товар.

Варто зазначити, що тендерною документацією не передбачено надання свідоцтв, сертифікатів відповідності, якості на товар у складі пропозиції, а також зазначення реквізитів таких документів в окремій довідці. Більш того, відповідні документи вимагались лише у комплекті з товаром при його поставці.

Необхідно також зауважити і про те, що ТОВ «Мегапринт Сервіс» в складі пропозиції, була надана довідка «Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, а також відповідна технічна специфікація», відповідно до якої учасник підтвердив, що товар сертифікований у встановленому законом порядку та відповідає державним стандартам України, а також підтвердив наявність в нього свідоцтв, сертифікатів відповідності, якості на товар. Цією ж довідкою було проінформовано замовника, що гарантія на товар складає 36 місяців, як цього вимагав замовник.

Особливу увагу заслуговує тендерна пропозиція потенційного переможця ТОВ «ІТ-Стар», який запропанував обладнання марки «HP LJ Pro M426fdn» та "пообіцяв" на неї гарантію 36 місяців. Проте, гарантійний строк, встановлений виробником на принтер відповідної марки становить не більше 12 місяців. Отже, довідка в довільній формі, надана ТОВ «ІТ-Стар» у складі пропозиції, про те, що гарантійний строк на товар складає 36 місяців, не відповідає дійсності.

Таким чином, складається враження, що замовник навмисно знаходить будь-які формальні підстави для відхилення найвигіднішої пропозиції, заради акцептування "потрібного" учасника, не вбачаючи в нього суттєві порушення, адже ціна питання складає більш ніж півмільйона гривень платників податків.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи міста Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.
 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии