Закарпатська митниця через дискримінаційні умови на тендері, переплачує бюджетні кошти

Сфера интересов: Публичные закупки
07.11.2016
Закарпатська митниця через дискримінаційні умови на тендері, переплачує бюджетні кошти - Верховенство Права

20 жовтня 2016 року Закарпатською митницею ДФС, за результатами аукціону, який відбувся 11 жовтня 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТОВ «Закарпатгаз Збут» на закупівлю 101 838 метрів кубічних природного газу. Вартість товару склала 793 153,30 гривень.

Всього в аукціоні приймало участь три підприємства: ТОВ «Екотехноінвест», ТОВ «Ластер Плюс» та ТОВ «Закарпатгаз Збут».

Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Екотехноінвест» - 763 173,97 гривень, яка виявилась меншою за ціну переможця на 29 979,33 гривень.

Пропозицію ТОВ «Екотехноінвест» було відхилено через те, що учасник замість довідки про наявність в нього страхового запасу газу, надав гарантійний лист про створення такого страхового запасу у разі перемоги у відкритих торгах. При цьому замовник акцентує увагу на Постанову Кабінету Міністрів України , якою затверджений «Порядок створення страхового запасу природного газу».

Проте, замовник мабуть був неспроможний детально проаналізувати даний Порядок, адже відповідно до нього, страховий запас створюється постачальником природного газу за рахунок власних або залучених коштів, у розмірі 50 відсотків запланованих місячних обсягів поставки постачальником природного газу споживачам на наступний місяць.

Таким чином, учасник, пропозиція якого ще не акцептована, не може заплановувати обсяги поставки природного газу споживачам. Більш того, без відповідного договору поставки природного газу, учасник не має статусу постачальника, а замовник споживача природного газу.

Враховуючи викладене, громадська організація «Верховенство права» вважає, що підстави відхилення найбільш вигідного учасниа є не тільки формальними, а й дискримінаційними та антиконкурентними.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Закарпатської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии