Рівненська АЕС переплачує кошти платників податків на тендерах

Сфера интересов: Публичные закупки
27.10.2016
Рівненська АЕС переплачує кошти платників податків на тендерах - Верховенство Права

5 жовтня 2016 року Відокремленим підрозділом «Рівненська АЕС» Державного підприємства «НАЕК «Енергоатом», за результатами аукціону, який відбувся 20 вересня 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТОВ «Мікрофільтр» на закупівлю протипилових респіраторів. Вартість товару склала 241 726,60 гривень.

Всього в конкурсных торгах приймали участь два підприємства: ТОВ «Респфарм» та ТОВ «Мікрофільтр».

Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Респфарм» - 220 909,20 гривень, яка виявилась дешевшою за ціну переможця на 20 817,40 гривень.

Підставою для відхилення пропозиції ТОВ «Респфарм» стала відсутність всього однієї сторінки в наданому учасником статуті.

Варто зазначити, що необхідна інформація про суб’єктів господарювання та про засади на основі яких вони здійснюють свою діяльність містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, який є відкритими і загальнодоступними для всіх. Наявну в реєстрі інформацію можна швидко та безкоштовно отримати на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/.

Відсутність однієї сторінки статуту не можна вважати суттєвою підставою для відхилення більш вигідної пропозиції учасника. Більш того, інша інформація із статуту підприємства, якої немає в Єдиному реєстрі юридичних осіб, містить положення, які регулюють особисті корпоративні відносини власників юридичної особи, її органів правління та працівників.

Отже, замовник використав формальну підставу для відхилення пропозиції учасника, що призвело до надлишкових витрат державних коштів у сумі 20 817,40 гривень.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Рівненської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии