На Рівненській АЕС не вивчають закони, через що переплачують на торгах значні кошти

Сфера интересов: Публичные закупки
24.10.2016
На Рівненській АЕС не вивчають закони, через що переплачують на торгах значні кошти - Верховенство Права

28 вересня 2016 року Відокремленим підрозділом «Рівненська АЕС» Державного підприємства «НАЕК «Енергоатом», за результатами аукціону, який відбувся 13 вересня 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТОВ «Cиопласт» на закупівлю лакофарбової продукції. Вартість товару склала 229 154,20 гривень.

Всього в торгах приймали участь чотири підприємства: ТОВ «Рембудтехнологія», ТОВ «ЛКМ Трейдинг», ТОВ «Енергомережа» та ТОВ «Cиопласт».
Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Рембудтехнологія» - 173 735,00 гривень, яка виявилась дешевшою за ціну переможця на 55 779,20 гривень.

Тендерний комітет замовника відхилив пропозицію ТОВ «Рембудтехнологія» через те, що учасник надав витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, який був не дійсним на момент розкриття тендерних пропозицій.

Проте, замовник не врахував положень діючого законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, згідно з яким, будь-які витяги, виписки та інші відомості, що містяться в реєстрі, є відкритими та загальнодоступними для всіх. Будь-яка особа може швидко та безкоштовно отримати вказані документи, оформивши запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України -https://kap.minjust.gov.ua/.

Більш того, законодавством, яке регулює процес проведення публічних закупівель, передбачено, що замовник не витребує інформацію від учасників торгів, яка є наявною у відкритих джерелах, доступ до яких є вільним.

Таким чином, замовник міг легко перевірити інформацію щодо суб’єкта господарювання та отримати витяг з реєстру чинний на необхідну дату. Проте, тендерний комітет замовника обрав більш простий шлях та переплатив 55 779,20 гривень.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Рівненської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 

 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии