Инициативы

22 сентября 2017
20 сентября 2017
19 сентября 2017
18 сентября 2017
15 сентября 2017
14 сентября 2017
13 сентября 2017
12 сентября 2017

Новости

22 сентября 2017
Фирма «Техэнерго» окажет инженерные услуги по заказу КП «Харьковские теплосети» на сумму более 1,3 млн гривенНовая пенсионная реформа не будет ставить перед выбором – пенсия или зарплатаДо 8 лет лишения свободы обещают высшим чиновникам за плагиат в диссертацияхФирма «Бревес» отремонтирует инженерные сети дома по заказу Департамента ЖКХ Запорожского горсовета на сумму более 1,5 млн гривен«Нафтогаз» требует возмещения убытков из-за оккупации Крыма через Гаагский трибуналСитуация с рейдерским захватом территории Института проблем безопасности атомных электростанций за полгода не измениласьФирма «МЖК-Сервис» отремонтирует систему водопроводов микрорайона по заказу КП «Черниговводоканал» на сумму более 5 млн гривенУкраїнська Феміда відвернулася від засуджених з Криму та ОРДЛО?Списанные немецкие электрички за бюджетные средства для украинцев. Схема или новая реальность?
21 сентября 2017

На Рівненській АЕС не вивчають закони, через що переплачують на торгах значні кошти

На Рівненській АЕС не вивчають закони, через що переплачують на торгах значні кошти

28 вересня 2016 року Відокремленим підрозділом «Рівненська АЕС» Державного підприємства «НАЕК «Енергоатом», за результатами аукціону, який відбувся 13 вересня 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТОВ «Cиопласт» на закупівлю лакофарбової продукції. Вартість товару склала 229 154,20 гривень.

Всього в торгах приймали участь чотири підприємства: ТОВ «Рембудтехнологія», ТОВ «ЛКМ Трейдинг», ТОВ «Енергомережа» та ТОВ «Cиопласт».
Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Рембудтехнологія» - 173 735,00 гривень, яка виявилась дешевшою за ціну переможця на 55 779,20 гривень.

Тендерний комітет замовника відхилив пропозицію ТОВ «Рембудтехнологія» через те, що учасник надав витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, який був не дійсним на момент розкриття тендерних пропозицій.

Проте, замовник не врахував положень діючого законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, згідно з яким, будь-які витяги, виписки та інші відомості, що містяться в реєстрі, є відкритими та загальнодоступними для всіх. Будь-яка особа може швидко та безкоштовно отримати вказані документи, оформивши запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України -https://kap.minjust.gov.ua/.

Більш того, законодавством, яке регулює процес проведення публічних закупівель, передбачено, що замовник не витребує інформацію від учасників торгів, яка є наявною у відкритих джерелах, доступ до яких є вільним.

Таким чином, замовник міг легко перевірити інформацію щодо суб’єкта господарювання та отримати витяг з реєстру чинний на необхідну дату. Проте, тендерний комітет замовника обрав більш простий шлях та переплатив 55 779,20 гривень.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Рівненської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 

 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.