Инициативы

22 сентября 2017
20 сентября 2017
19 сентября 2017
18 сентября 2017
15 сентября 2017
14 сентября 2017
13 сентября 2017
12 сентября 2017

Новости

22 сентября 2017
Фирма «Техэнерго» окажет инженерные услуги по заказу КП «Харьковские теплосети» на сумму более 1,3 млн гривенНовая пенсионная реформа не будет ставить перед выбором – пенсия или зарплатаДо 8 лет лишения свободы обещают высшим чиновникам за плагиат в диссертацияхФирма «Бревес» отремонтирует инженерные сети дома по заказу Департамента ЖКХ Запорожского горсовета на сумму более 1,5 млн гривен«Нафтогаз» требует возмещения убытков из-за оккупации Крыма через Гаагский трибуналСитуация с рейдерским захватом территории Института проблем безопасности атомных электростанций за полгода не измениласьФирма «МЖК-Сервис» отремонтирует систему водопроводов микрорайона по заказу КП «Черниговводоканал» на сумму более 5 млн гривенУкраїнська Феміда відвернулася від засуджених з Криму та ОРДЛО?Списанные немецкие электрички за бюджетные средства для украинцев. Схема или новая реальность?
21 сентября 2017

Департамент патрульної поліції через незнання закону витратив на аукціоні зайві кошти

Департамент патрульної поліції через незнання закону витратив на аукціоні зайві кошти

26 вересня 2016 року Департаментом патрульної поліції, за результатами аукціону, який відбувся 19 вересня 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТОВ «Видавництво Розумники» на закупівлю системних блоків. Вартість товару склала 390 000,00 гривень.

Всього в аукціоні приймали участь чотири учасника: ТОВ «Амріта комплексні рішення», ТОВ «Фірма Валтек», ТОВ «Видавництво Розумники» та ТОВ «НВП Энглер». Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Амріта комплексні рішення» - 337 722,00 гривень, яка виявилась на 52 278,00 гривень менше. Проте, пропозиція учасника була відхилена через те, що він не надав сертифікат відповідності на предмет закупівлі.

Наступну нижчу ціну запропонувало ТОВ «Фірма Валтек» - 338 384,00 гривень, яка виявилась на 51 616,00 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець аукціону. Підставою для відхилення пропозиції ТОВ «Фірма Валтек» стало те, що учасник надав витяг з Єдиного реєстру юридичних осіб, який виданий раніше місячної давності відносно кінцевої дати подання пропозицій даних торгів.

Проте, замовник не врахував положень діючого законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, згідно з яким, будь-які витяги, виписки та інші відомості, що містяться в реєстрі є відкритими та загальнодоступними для всіх. Будь-яка особа може швидко та безкоштовно отримати вказані документи, оформивши запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/.

Більш того, законодавством, яке регулює процес проведення публічних закупівель, передбачено, замовник не витребує інформацію від учасників торгів, яка є наявною у відкритих джерелах, доступ до яких є вільним.

Ненадання сертифікатів на запропонований товар ще можна вважати суттєвою підставою для відхилення пропозиції, проте пропозиція ТОВ «Фірма Валтек», як інша найбільш економічно вигідна, була відхилена тендерним комітетом замовника з суто формальної причини.

В черговий раз незнання закону чи може просте небажання його виконувати, призвело до втрат коштів платників податків на суму 51 616,00 гривень.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи міста Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.