Департамент патрульної поліції через незнання закону витратив на аукціоні зайві кошти

Сфера интересов: Публичные закупки
21.10.2016
Департамент патрульної поліції через незнання закону витратив на аукціоні зайві кошти - Верховенство Права

26 вересня 2016 року Департаментом патрульної поліції, за результатами аукціону, який відбувся 19 вересня 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТОВ «Видавництво Розумники» на закупівлю системних блоків. Вартість товару склала 390 000,00 гривень.

Всього в аукціоні приймали участь чотири учасника: ТОВ «Амріта комплексні рішення», ТОВ «Фірма Валтек», ТОВ «Видавництво Розумники» та ТОВ «НВП Энглер». Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Амріта комплексні рішення» - 337 722,00 гривень, яка виявилась на 52 278,00 гривень менше. Проте, пропозиція учасника була відхилена через те, що він не надав сертифікат відповідності на предмет закупівлі.

Наступну нижчу ціну запропонувало ТОВ «Фірма Валтек» - 338 384,00 гривень, яка виявилась на 51 616,00 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець аукціону. Підставою для відхилення пропозиції ТОВ «Фірма Валтек» стало те, що учасник надав витяг з Єдиного реєстру юридичних осіб, який виданий раніше місячної давності відносно кінцевої дати подання пропозицій даних торгів.

Проте, замовник не врахував положень діючого законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, згідно з яким, будь-які витяги, виписки та інші відомості, що містяться в реєстрі є відкритими та загальнодоступними для всіх. Будь-яка особа може швидко та безкоштовно отримати вказані документи, оформивши запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/.

Більш того, законодавством, яке регулює процес проведення публічних закупівель, передбачено, замовник не витребує інформацію від учасників торгів, яка є наявною у відкритих джерелах, доступ до яких є вільним.

Ненадання сертифікатів на запропонований товар ще можна вважати суттєвою підставою для відхилення пропозиції, проте пропозиція ТОВ «Фірма Валтек», як інша найбільш економічно вигідна, була відхилена тендерним комітетом замовника з суто формальної причини.

В черговий раз незнання закону чи може просте небажання його виконувати, призвело до втрат коштів платників податків на суму 51 616,00 гривень.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи міста Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии