Инициативы

17 октября 2018
16 октября 2018
12 октября 2018
11 октября 2018
10 октября 2018
5 октября 2018
3 октября 2018

Новости

17 октября 2018
В Одессе прошел форум «Дисциплинарная ответственность в области правосудия»Тернопільський радіозавод "Оріон" проданий за 57 мільйонів гривеньУ Харьковского отеля «Баден-Баден» отобрали "четыре звезды"Кто поможет украинским фермерам выжить, если государство их игнорирует?По заказу Николаевского горсовета сделают ремонт и термосанацию здания детского сада №87 на сумму почти 10 млн грнВ Шепетовке Хмельницкой области заезжие рейдеры захватили ФХ «Сварог»Работа «Росток-Холдинг» и все 17 его предприятий заблокирована. Судебный спор или рейдерский захват?По заказу Волынской ОГА отремонтируют дорогу Задыба-Клюськ Турийского района Волынской области на сумму более 14 млн грнВ Киевской области совершена пятая попытка рейдерского захвата ФХ «Хорс-КЛН»Украинские аграрии ищут защиты у властей от экспорта некачественной и дешевой гречки из РФПо заказу филиала «Харьковтрансгаз» проведут ремонт установки электрообогрева оборудования на сумму почти 5 млн грн
16 октября 2018

Департамент патрульної поліції через незнання закону витратив на аукціоні зайві кошти

Департамент патрульної поліції через незнання закону витратив на аукціоні зайві кошти

26 вересня 2016 року Департаментом патрульної поліції, за результатами аукціону, який відбувся 19 вересня 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТОВ «Видавництво Розумники» на закупівлю системних блоків. Вартість товару склала 390 000,00 гривень.

Всього в аукціоні приймали участь чотири учасника: ТОВ «Амріта комплексні рішення», ТОВ «Фірма Валтек», ТОВ «Видавництво Розумники» та ТОВ «НВП Энглер». Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Амріта комплексні рішення» - 337 722,00 гривень, яка виявилась на 52 278,00 гривень менше. Проте, пропозиція учасника була відхилена через те, що він не надав сертифікат відповідності на предмет закупівлі.

Наступну нижчу ціну запропонувало ТОВ «Фірма Валтек» - 338 384,00 гривень, яка виявилась на 51 616,00 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець аукціону. Підставою для відхилення пропозиції ТОВ «Фірма Валтек» стало те, що учасник надав витяг з Єдиного реєстру юридичних осіб, який виданий раніше місячної давності відносно кінцевої дати подання пропозицій даних торгів.

Проте, замовник не врахував положень діючого законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, згідно з яким, будь-які витяги, виписки та інші відомості, що містяться в реєстрі є відкритими та загальнодоступними для всіх. Будь-яка особа може швидко та безкоштовно отримати вказані документи, оформивши запит на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/.

Більш того, законодавством, яке регулює процес проведення публічних закупівель, передбачено, замовник не витребує інформацію від учасників торгів, яка є наявною у відкритих джерелах, доступ до яких є вільним.

Ненадання сертифікатів на запропонований товар ще можна вважати суттєвою підставою для відхилення пропозиції, проте пропозиція ТОВ «Фірма Валтек», як інша найбільш економічно вигідна, була відхилена тендерним комітетом замовника з суто формальної причини.

В черговий раз незнання закону чи може просте небажання його виконувати, призвело до втрат коштів платників податків на суму 51 616,00 гривень.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи міста Києва, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.