Хмельницькі поліцейські вигадали "новелу" на тендері щоб переплати за газ 128 тисяч гривень

Сфера интересов: Публичные закупки
30.09.2016
Хмельницькі поліцейські вигадали

20 вересня 2016 року ГУ НП в Хмельницькій області, за результатами тендеру, який проходив 26 серпня 2016 року, було акцептовано пропозицію ТОВ «Укртрансгазсервіс», на закупівлю 242 000 кубічних метрів природного газу. Вартість товару склала 1 664 960,00 гривень.

Всього в конкурсных торгах приймало участь п’ять підприємств: ТОВ «Газпостач-Черкаси», ТОВ «Енерго-сервісна компанія «Еско-північ», ТОВ «Енергія України», ТОВ «Укртрансгазсервіс» та ТОВ «Енергогазрезерв».

Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Енерго-сервісна компанія «Еско-північ» - 1 536 700,00 гривень, яка виявилась дешевшою за ціну переможця на 128 260,00 гривень.

Пропозиція ТОВ «Енерго-сервісна компанія «Еско-північ» була відхилена через ненадання учасником довіреності на посадову особу замовника, для отримання додаткової інформації відносно самого учасника, а також ненадання довідки про уповноважену особу, на підписання майбутнього договору у разі перемоги в тендері із копією паспорту на таку особу.

Варто зазначити, що уся інформація щодо уповноважених осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи, наявна в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, доступ до якого є вільним в офіційному кабінеті електронних сервісів Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/.

Витребування такої довідки не є доцільним, так як внутрішні корпоративні відносини учасника можуть скластися таким чином, що в будь-який час на підписання договорів може бути призначена інша уповноважена особа, навіть після акцепту на тендері. Тобто, жодна юридична особа не може гарантувати наявності у складі своїх керівних органів саме конкретної особи або утримувати таку особу від звільнення на певний час заради укладення договору з іншою юридичною особою.

Окремої уваги заслуговує вимога замовника щодо отримання довіреності від учасника на своє ім’я, якою учасник повинен уповноважити замовника на отримання додаткової інформації про себе.

Таку вимогу можна вважати новелою від ГУ НП в Хмельницькій області, оскільки право на отримання додаткової інформації від учасника, а також від інших підприємств, установ та організацій відносно такого учасника надано замовнику Законом України «Про здійснення державних закупівель». Тобто, навіщо учасником додатково уповноважувати на це замовника, якщо це вже зробив закон?

Надання довідок на виконання умов тендерної документації та закону, що регулює проведення державних закупівель є необхідною умовою для участі у тендері з метою ідентифікації як самого учасника так і товару, який він пропонує. Проте, вчинення будь-яких правочинів з замовником до оголошення акцепту не передбачено законом.

Довіреність – це письмове уповноваження, що видається однією особою іншій для представництва перед третіми особами.

Довіреність є формою правочину, яка не може бути укладено під впливом. Тобто довіреність не може бути надана під впливом замовника у формі відхилення тендерної пропозиції учасника у разі її ненадання. Це є вкрай невигідна умова для учасника для надання такої довіреності.

Відповідно до законодавства України волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. Правочин, який вчинено особою під впливом вкрай невигідних умовах, може бути визнаний судом недійсним незалежно від того, хто був ініціатором такого правочину.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Хмельницької області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет протиправних дій чиновників, притягнути винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

 


Комментарии 1
АстАнАвитесь 30.09.2016 11:31
не удивительно)) http://obozrevatel.com/crime/46521-pozor-mundira-kak-rukovodstvo-politsii-v-hmelnitskoj-oblasti-pogryazlo-v-skandalah.htm Семенишин и Гонтарь ворюги!!!

Лента новостей

Комментарии