Хмельницькі чиновники виміряють землі заповідників, з переплатою більше ніж 485 тисяч гривень

Сфера интересов: Публичные закупки
01.09.2016
Хмельницькі чиновники виміряють землі заповідників, з переплатою більше ніж 485 тисяч гривень - Верховенство Права

25 серпня 2016 року Департаментом екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації, за результатами тендеру, який відбувся 22 липня 2016 року, було акцептовано пропозицію ТОВ «Левтехпроект», з надання послуг з розроблення земельної документації із встановлення меж в натурі територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Вартість послуг становить 1 453 172,47 гривень.

Всього в конкурсних торгах приймали участь чотири підприємства: Земельно-аграрний центр «Карат», Подільське державне підприємство геодезії, картографії та кадастру, ТОВ «Левтехпроект» та ТОВ «Добробут-землевпоряд».

Слід зазначити, що спочатку конкурсний комітет замовника обрав більш дешевшу пропозицію ТОВ «Добробут-землевпоряд», яка на 554 926,69 гривень менше, ніж пропозиція кінцевого учасника-переможця. Проте, скоріш за все, за власним бажанням чи за ініціативою замовника через неможливість виконати усі вимоги документації конкурсних торгів та проекту майбутнього договору, пропозицію вказаного учасника було відхилено та акцептовано пропозицію іншого учасника.

Найменшу ціну після ТОВ «Добробут-землевпоряд» запропонував Земельно-аграрний центр «Карат» - 968 123,35 гривень, яка виявилась на 485 049,12 гривень менше, ніж запропонував кінцевий учасник-переможець торгів. Пропозицію Земельно-аграрного центру «Карат» було відхилено через те, що учасник не надав документ, який підтверджує повноваження його представника, який був присутнім під час розкриття пропозицій конкурсних торгів від імені учасника.

Варто зазначити, що інформація щодо осіб, які призначаються до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи наявна в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, доступ до якого є вільним в офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/.

Відсутність документу, який посвідчує повноваження представника учасника, по суті, може лише обмежувати присутність такої особи під час розкриття пропозицій конкурсних торгів, проте не може обмежувати в цілому участь учасника у конкурсних торгах.

Як виявилось, безпідставна категоричність тендерного комітету Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької обласної державної адміністрації коштувала платникам податків 485 049,12 гривень.

З метою запобігання втрати державних коштів, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Хмельницької області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет протиправних дій чиновників, притягнути винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии