Инициативы

22 сентября 2017
20 сентября 2017
19 сентября 2017
18 сентября 2017
15 сентября 2017
14 сентября 2017
13 сентября 2017
12 сентября 2017

Новости

22 сентября 2017
Фирма «Техэнерго» окажет инженерные услуги по заказу КП «Харьковские теплосети» на сумму более 1,3 млн гривенНовая пенсионная реформа не будет ставить перед выбором – пенсия или зарплатаДо 8 лет лишения свободы обещают высшим чиновникам за плагиат в диссертацияхФирма «Бревес» отремонтирует инженерные сети дома по заказу Департамента ЖКХ Запорожского горсовета на сумму более 1,5 млн гривен«Нафтогаз» требует возмещения убытков из-за оккупации Крыма через Гаагский трибуналСитуация с рейдерским захватом территории Института проблем безопасности атомных электростанций за полгода не измениласьФирма «МЖК-Сервис» отремонтирует систему водопроводов микрорайона по заказу КП «Черниговводоканал» на сумму более 5 млн гривенУкраїнська Феміда відвернулася від засуджених з Криму та ОРДЛО?Списанные немецкие электрички за бюджетные средства для украинцев. Схема или новая реальность?
21 сентября 2017

Івано-Франківські чиновники за "цікавими" підставами переплатили більш ніж 40 тисяч гривень на тендері

Івано-Франківські чиновники за

4 липня 2016 року Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради, за результатами тендеру, який відбувся 22 червня 2016 року, було акцептовано пропозцію Товариства з обмеженою відповідальністю «Моноліт-ІФ» на проведення робіт з реконструкції вулиці Шевченка в м. Івано-Франківськ. Вартість робіт склала 3 789 144,00 гривень.

Всього в конкурсних торгах приймали участь п'ять підприємств: ТОВ «Івано-Франківськавтодор», ТОВ «Будівельна компанія ТрейдЗахідБуд», ТОВ «Житлобуд-І», ТОВ «Моноліт-ІФ» та ТОВ «Івано-Франківська дорожня служба».

Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Житлобуд-І» - 3 746 672,00 гривень, яка виявилась на 42 472,00 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець торгів. Пропозицію ТОВ «Житлобуд-І» було відхилено через відсутність інформації в довільній формі про уповноваженого з антикорупційної програми юридичної особи або листа-пояснення про причини ненадання відповідного документу.

Згідно з діючим законодавством, вимога щодо надання юридичною особою, яка є учасником конкурсних торгів, інформації про уповноваженого з реалізації антикорупційної програми є обов’язковою лише у випадку коли вартість закупівлі товарів, послуг або робіт перевищує 5 мільйонів гривень – відповідно до закону про запобігання корупції та 20 мільйонів – відповідно до закону, що регулює процедуру проведення державних закупівель.

Очікувана вартість закупівлі робіт Департаментом житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради складає 4 085 345,00 гривень, тому замовник не мав права вимагати у учасників тендеру антикорупційну програму та інформацію про уповноваженого з антикорупційної програми.

Більш того, незнання закону замовником не є підставою для зобов’язання учасників торгів надавати йому будь-які роз’яснення, у тому числі листів-пояснень. Конституцією України передбачено, що ніхто не можу бути змушений робити те, що не передбачено законом. Тому якщо законом не передбачено учасника надавати відповідні документи, то він їх не надає, так само як і будь-які пояснення з приводу їх ненадання.

З метою запобігання втрати державних коштів, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Івано-Франківської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет протиправних дій чиновників, притягнути винних осіб до відповідальності і розірвати договір.


 


Loading...
Комментарии (0):


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.