Львівські освітяни "навчать" як купувати газ, ще й переплачуючи за нього бюджетні кошти
Сфера интересов: Публичные закупки
30.06.2016
Львівські освітяни

23 червня 2016 року Відділом освіти Буської районної державної адміністрації Львівської області, за результатами тендеру, який відбувся 30 травня 2016 року, було акцептовано пропозицію ТОВ «Укр-Альянс груп» на закупівлю 267,6 тисяч метрів кубічних природного газу. Вартість товару становить 1 699 260,00 гривень.

Всього в конкурсних торгах приймали участь шість підприємств: ТОВ «Енергогазрезерв», ТОВ «Інкоргаз», ТОВ «Укртрансгазсервіс», ТОВ «Укр-Альянс груп», ТОВ «Львівгаз Збут», ДП «Молтекс нафта і газ» компанії «Молтекс бізнес».

Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Енергогазрезерв» - 1 655 373,60 гривень, яка на 43 886,40 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець торгів.

Пропозицію ТОВ «Енергогазрезерв» було відхилено через те, що наданий учасником витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, був виданий більше місячної давнини відносно дати розкриття пропозицій конкурсних торгів.

Варто зазначити, що відомості з Єдиному державному реєстрі юридичних осіб можливо швидко та безкоштовно отримати на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України, доступ до якого є вільним та безкоштовним - https://kap.minjust.gov.ua/. Більш того, відповідно до офіційних роз’яснень Мінекономрозвитку, замовник не повинен вимагати у учасників інформацію, яка міститься у відкритих реєстрах, доступ до яких є вільним.

Крім того, відповідно до закону, який закріплює правила проведення державних закупівель, замовник має право звернутися до учасників за роз’ясненнями змісту їх пропозицій конкурсних торгів з метою спрощення їх розгляду та оцінки. Відповідно до цих положень закону замовник міг самостійно звернутись до учасника за отриманням додаткової інформації та необхідних документів.

З метою запобігання втрати державних коштів, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Львівської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет протиправних дій чиновників, притягнути винних осіб до відповідальності і розірвати договір.
 


Комментарии 0