Инициативы

17 октября 2018
16 октября 2018
12 октября 2018
11 октября 2018
10 октября 2018
5 октября 2018
3 октября 2018

Новости

18 октября 2018
Коммунальное предприятие «Николаевводоканал» приобрел за 7 млн неработающую промывочную машину 1По заказу Кировоградской ОГА построят медицинскую амбулаторию в с. Большая Скелевая на сумму более 5,6 млн грнВинзавод «Нива» (Одесса) оштрафован за копирование продукции известных марокЛьвівський суд ухвалив рішення по антиконкурентній змові ТОВ «Суми-Електрод» і ТОВ «Лассен»Коломийська паперова фабрика продана за 9 мільйонів гривеньПо заказу КП «Будкомплектторг» отремонтируют дорогу Большие Комяты-Шаланки на сумму почти 26 млн грнГП СЕТАМ, подозреваемое в монополизации рынка торговли арестованным имуществом, избегает санкций, а доверие к ней падаетБыла ли законной приватизация «Укррудпрома»? Решит Конституционный суд УкраиныХарьковская бисквитная фабрика и предприятие «Т Престиж» начали конкурентные войны за упаковкуПо заказу Черкасского национального университета отремонтируют учебный корпус №4 на сумму более 44 млн грн
17 октября 2018

Рівненські чиновники знайшли "дуже важливі" причини, щоб переплатити більш ніж півмільйона гривень з бюджету

Рівненські чиновники знайшли

6 червня 2016 року Департаментом з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації, за результатами тендеру, який відбувся 11 травня 2016 року, було акцептовано пропозицію ТОВ «Трансзахід Логістик» на будівництво водопровідних мереж в мікрорайонах Страклова, Волиці, М’ясокомбінату в м. Дубно Рівненської області. Вартість робіт становить 3 479 802,00 гривень.

Всього в конкурсних торгах приймали участь одинадцять підприємств: КП «Дубноводоканал «Дубенської міської ради», ТОВ «Трансзахід Логистик», МПП «Трансформатор», ПП «Сектор», ТОВ «Фірма Опорядрембуд», ПП «ІБК Дедал», ТОВ «Рівнеагроспецмонтаж», ПП «Теплогазбуд», ТОВ «Стиль-Декор», ПП «В.і.О.», ТОВ «Укрбудреммонтаж».

Найменшу ціну запропонувало МПП «Трансформатор - 2 902 574,00 гривень, яка на 577 228,00 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець торгів.

Пропозицію МПП «Трансформатор» було відхилено через те, що у складі пропозиції учасника був відсутній витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Варто зазначити, що інформацію, яка міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб про суб’єкта господарювання та його діяльність можна швидко та безкоштовно отримати на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/, доступ до якого є вільним.

Офіційними роз’ясненнями Мінекономрозвитку від 4 листопада 2015 року наголошувалось, що замовник не вимагає документального підтвердження інформації, якщо така інформація міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним. Більш того, документальне підтвердження такої інформації здійснюється лише переможцем торгів.

Крім того, відповідно до Закону, що регулює порядок проведення державних закупівель, замовник має право звернутися до учасників за роз’ясненнями змісту їх пропозицій конкурсних торгів з метою спрощення розгляду та оцінки пропозицій. Відповідно до цієї норми закону замовник міг самостійно звернутись до учасника за отриманням додаткової інформації та роз’ясненням змісту своєї пропозиції.

Як виявилось, замовнику "ніколи було" перевіряти державні реєстри, адже ж отриманий ним бюджет на проведення закупівлі дозволяє переплатити 577 228,00 гривень.

З метою запобігання втрати державних коштів, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Рівненської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет протиправних дій чиновників, притягнути винних осіб до відповідальності і розірвати договір.
 


Loading...
Комментарии (5):
для Step (15.06.2016 10:05):
Відповідно до статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі" цей Закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень; до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень. Відповідно до п. 1 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію: з 1 квітня 2016 року - для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання; з 1 серпня 2016 року - для всіх замовників; Департаментом з питань будівництва та архітектури Рівненської обласної державної адміністрації не відноситься до ЦЕНТРАЛЬНИХ органів виконавчої влади та суб'єктом, що здійснює діяльність в окремих сферах господарювання. Тому даний замовник поки (до серпня 2016 року) здійснює закупівлі відповідно до Закону України "Про здійснення державних закупівель" на тендер гов. юа
Назар (14.06.2016 18:01):
Це незаконно. Прокуратура повинная дати чітку вказівку на усунення порушень!!!
Step для (для Step (14.06.2016 12:56):
для (для Step (14.06.2016 11:39) Ну, гаразд. Але чому цей тендер відбувався на вказаному Вами сайті, , коли сама тендерна процедура датована 11 травня 2016 року. І це б нічого, маю на увазі дати. Проте є розпорядження голови ОДА від 07 жовтня 2015 року "Про застосування системи електронних закупівель розпорядниками бюджетних коштів", де п.2. передбачено "Забезпечити проведення допорогових закупівель товарів і послуг, вартість яких не перевищує межі, встановлені частиною 1 статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель», (а вона не перевищує) в рамках пілотного проекту ProZorro" "
для Step (14.06.2016 11:39):
цей тендер ще відбувався на сайті tender.gov, хоча на ПРОЗОРО теж свої схеми, одна з яких називається "допорогові торги"!!! Зараз державні та комунальні установи навмисно дроблять бюджет на закупівлі, щоб провести допорогові торги з "потрібним" учасником.
Step (14.06.2016 11:08):
Ось тобі й результат такої розрекламованої, наче манна з неба, електронної системи держзакупівель ПРОЗОРО. А стільки рапортів про уже зекономлені держкошти, про відсутність будь-яких фіхті-фіхті при проведенні тендерів, усе відкрито і прозоро. Жодних тобі "своїх-чужих" тільки "наші" і тільки одна мета - найвигідніші пропозиції задля соціальних благ простих людей і прозорості кожної державної копійки. ПРОЗОРО - це ж панацея від нечесних на руку тендероманів.


Использование любых материалов, размещенных на сайте, разрешается при условии ссылки на verhovenstvo.com. Для интернет-изданий − обязательна прямая открытая для поисковых систем гиперссылка.