Закарпатські чиновники загорнули в асфальт більше ніж 2 мільйони гривень
Сфера интересов: Публичные закупки
20.05.2016
Закарпатські чиновники загорнули в асфальт більше ніж 2 мільйони гривень - Верховенство Права

17 травня 2016 року Службою автомобільних доріг у Закарпатській області Держагентства автомобільних доріг України, за результатами тендеру, який відбувся 12 травня 2016 року, було акцептовано пропозицію ТОВ «САТ Україна» на проведення поточного ремонту доріг. Вартість робіт становить 36 181 020,00 гривень.
Всього в конкурсних торгах приймали участь три підприємства: ТОВ «Балтон Україна», ТОВ «Автомагістраль-Південь», ТОВ «САТ Україна».
Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Балтон Україна» - 33 796 917,12 гривень, яка на 2 384 102,88 гривень менше, ніж запропонував учасник-переможець торгів. Пропозицію ТОВ «Балтон Україна» було відхилено через те, що учасником у складі пропозиції не було надано довідку про не реєстрацію в офшорних зонах.

Офіційна інформація щодо не реєстрації юридичних осіб в офшорних зонах знаходиться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, яку можна безкоштовно та оперативно отримати на офіційному електронному сервісі Міністерства юстиції України - https://kap.minjust.gov.ua/, у випадку, якщо витяг з даного реєстру не був наданий учасником у письмовій формі.

Таким чином, навіть при надані учасником відповідної формальної довідки до тендерного комітету, остаточною та достовірною інформацією по не реєстрації учасника в офшорних зонах залишається інформація з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Крім того, відповідно до закону, що регулює правила проведення державних закупівель, замовник має право звернутися до учасників за роз’ясненнями змісту їх пропозицій конкурсних торгів, з метою спрощення розгляду та оцінки пропозицій. Відповідно до цієї норми закону замовник міг самостійно звернутись до учасника за отриманням додаткової інформації про те, що він не зареєстрований в офшорних зонах.

Вирішивши не витрачати свій час дарма та не розібравшись у «формальностях», конкурсний комітет замовника переплатив 2 384 102,88 бюджетних гривень.

З метою запобігання втрати державних коштів, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Закарпатської області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет протиправних дій чиновників, притягнути винних осіб до відповідальності і розірвати договір.
 


Комментарии 0